Kaspersky paljastas ühe keerukaima küberspionaaži juhtumi ajaloos

 (44)
Kaspersky paljastas ühe keerukaima küberspionaaži juhtumi ajaloos
Foto: REUTERS

Hetkel Sotši olümpia küberturvalisuse eest vastutav Kaspersky Labs teatas, et on avastanud hispaania keelt kõneleva grupeeringu The Mask (tuntud ka nimega Careto).

See on alates 2007. aastast rünnanud valitsusasutusi, energia-, gaasi- ja naftafirmasid ning teisi kõrge kaliibriga ettevõtteid, vahendab Kahvel.ee.

Mis teeb Careto tähelepanuväärseks, on selle poolt kasutatavate tööriistade ülim keerukus. Grupeeringu kasutada on väga komplitseeritud juurkomplekt ja bootkit ning lisaks Mac OS X-ile ja Linuxile ka Androidile ja iOSile suunatud versioonid kõnealusest pahavarast.

31 riigis ründeid korraldanud grupeeringu peamine eesmärk on koguda tundliku loomuga andmeid nagu näiteks tekstidokumendid, aga ka erinevad krüpto- ja SSH võtmed, VPNide konfiguratsioonid ning RDP-failid. Eestis pole Careto teadaolevalt ühtegi küberrünnet korraldanud.

Foto: tootja
Seotud lood:

Kaspersky Labsi kõneisiku sõnul on alust kahtlustada, et tegemist on riiklikul tasandil juhitud operatsiooniga.

"Me oleme täheldanud väga suurt professionaalsust ja võtteid, mille eesmärk on varjata end võõraste pilkude eest," ütles Costin Raiu, Kaspersky rahvusvahelise uurimis- ja analüüsimeeskonna juht.

Nõnda tuleks kõikidesse uutesse ohtudesse äärmise tõsidusega suhtuda, kuna kokkupuude Caretoga võib olla laastav.

Pahavara kuulab pealt kõiki sidekanaleid ja kogub olulisimat infot ohvri masinast. Viiruse avastamine on keeruline, kuna oma jälgede ja tegevuse varjamine on olnud üks arendajate suurimaid eesmärke.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.