Kas videomängud on liiga kallid?

 (27)
Kas videomängud on liiga kallid?
Pilt: Valve---

Mängumüügiplatvormi Steam omanikfirma Valve kaasasutaja Gabe Newell esines ettekandega Interaktiivsete kunstide ja teaduste akadeemia (The Academy of Interactive Arts and Sciences) korraldatud DICE'i seminaril ettekandega, milles seadis kahtluse alla arvutimängude kõrge hinna otstarbekuse.

Möödunud nädalavahetusel langetas Valve oma keskkonnas mängu Left 4 Dead hinda poole võrra, mille tulemusena kasvas mängu müük 3000 protsenti, ületades isegi mängu väljalaskejärgseid müüginumbreid.

Newell teatas ka, et samal nädalavahetusel kasvas ka Valve'i esmakordsete klientide arv võrreldes tavalise nädalavahetusega 1600 protsenti. Jaemüük poodides jäi tavalisele tasemele.

Pärast jõule korraldas Valve massiivse odavmüügi, mis kulges väga edukalt nii Valve enda kui ka tema partnerite jaoks. Alljärgnevalt statistika hinnalangetamise tõttu kasvanud müügiunumbrite kohta:

• 10% allahindlus = kasv 35% (rahas, mitte ühikutes)
• 25% allahindlus = kasv 245%
• 50% allahindlus = kasv 320%
• 75% allahindlus = kasv 1470%

Valve palkas tööle ka eksperimentaalpsühholoogi, kelle abiga üritatakse kasvatada Steam-ostuga kaasnevat vaimustust ja avardada teisigi turunduse võimalusi. Newelli sõnul oli üheks psühholoogi soovituseks anda igale 25. ostjale Left 4 Dead mäng tasuta.