Kas tehisintellekt võib hakata arste asendama?

 (2)
Kas tehisintellekt võib hakata arste asendama?
Foto on illustreerivUnsplash.com

Kompuutertomograafia hallisegustelt piltidelt suudavad arstid tuvastada nii südamehaigusi kui ka vähkkasvajaid ja seda ilma ühegi sisselõiketa. Sama töö võib nüüd aga ära teha hoopis ka tehisintellekti abiga.

Nimelt on California Ülikooli teadlased suutnud tänaseks luua programmi, mis suudab tuvastada ajuverejookse sama täpselt, kui kogenud arstid, kirjutas Forskning & Framsteg.

Programmi täiustamiseks kasutati niinimetatud süvaõppe tehnikat ja selleks pidi see läbi töötama enam kui 4000 kompuutertomograafiaga saadud patsiendi ajupilti. Veendumaks, et programm on suutnud omandada piisavalt teadmisi ja kogemusi, pidi see läbima ka n-ö proovitöö koos nelja radioloogiga. Nii arstid kui programm analüüsisid testi käigus 200 eelnevalt hindamata pilti, mille tulemusena võib öelda, et programm suutis anda kahest arstist isegi täpsemaid vastuseid.

Nähtavasti uus tehnoloogiline arendus arste siiski asendama ei hakka, aga kindlasti aitab see tulevikus arstide tööd sujuvamaks muuta. Näiteks võib see aidata avastada raskesti tuvastatavaid haigusi või kõrvalekaldeid, mis muidu võiksid jääda n-ö kahe silma vahele.

Aga enne kui uue tehnoloogia saab praktikas kasutusele võtta on vaja veel teha palju katsetusi ning uuringuid.