Karm otsus: Veebisirvik Firefox võtab saitidelt ikoonid ära

 (36)
Karm otsus: Veebisirvik Firefox võtab saitidelt ikoonid ära
-

Tasuta netisirviku Mozilla Firefoxi arendajad võtsid vastu otsuse kaotada oma sirviku aadressirealt enne URLi kodulehekülgede ikoonid (favicons). Sellest teatati Mozilla töötaja Jared Weini ajaveebis.

Saitide ikoonid kadusid juba uue veebisirvija Firefox 14-ne arenduse käigus ning neid ei ole ka juulikuu keskel ilmuvad Firefox 14 lõppversioonis.

Wein teatab, et otsus loobumaks ikoonidest on seotud julgeoleku kaalutlustega. Mõningad koduleheküljed ajavad kasutajaid segadusse kui eksponeerivad sel kohal turvalise ühenduse ikooni – tabalukku. Seda nähes arvab arvutikasutaja, et on loodud turvaline ühendus (https), mida tegelikkuses pole.

Saidi ikooni asemel hakkab Firefox nüüd URLi rea kõrval asuval väljal näitama lihtsalt Maakera kujutist. Juhul kui turvaühendus on loodud, siis näeb arvutisõber tabalukku. Sõltuvalt SSL-sertifikaadist on lukk hall või roheline.

Analoogse sammu on astunud Google, brauseri Chrome arendaja. Seal on kodulehekülgede sümboolikaga ikoonid lehtedel ja nende paneelidel, mitte aadressireal.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!