Karbist välja: Panasonicu veekindel Androidi nutitelefon Eluga

 (12)
Karbist välja: Panasonicu veekindel Androidi nutitelefon Eluga
Fotod: blog.photopoint.ee

Panasonic Eluga on nutitelefon, millele peale vaadates ei oskaks küll keegi arvata, et seda võib pooleks tunniks kuni meetri sügavusele vette kasta.

Ometi see nii on – guugeldades leiab näiteks palju ülevaateid, kus Eluga veekindlust päris-elus testitud on, vahendab Photopointi ajaveeb.

Tavaliselt väljendab telefoni vastupidavamat loomust ka selle rohmakam disain. Panasonic Eluga puhul see nii ei ole. Disaini poolest on see üks ilusamaid telefone, mis minu pihku juhtunud on. Metallist korpusega, õhuke ning sümpaatne.

Telefoni operatsioonisüsteemiks on praegu Android 2.3 – see saab lähemas tulevikus vahetatud aga 4.0 vastu.

Kasutajaliidese disain ja funktsioneerimine on minu esmase hinnangu põhjal vaat et HTC Sense'i tasemel. Engadget muidugi viriseb oma äsja avaldatud ülevaates, et see telefon olevat aeglane – võib-olla HTC One X-iga võrreldes ongi. Väga tõsiselt nende juttu võtta aga ei tasu. Tõrvatilgaks meepotis võib osutuda väikese mahtuvusega aku.

Photopointi veebipoes maksab Panasonic Eluga täpselt sama palju kui HTC Sensation. Kui veekindlus kõrvale jätta, siis näeme, et ega Eluga muudes aspektides väga Sensationist maha jäägi.

Ekraan on samade mõõtmetega ning sama lahutusvõimega, kuid isegi kirkamate ja ilusamate värvidega – on ju tegemist OLED-ekraaniga. Sisemälu on Elugal 8x rohkem, operatiivmälu samuti pisut enam. Protsessor on pisut nõrgem kuid tavalise kasutamise käigus seda vaevalt tähele paneb.

Pakendatud on Eluga ebatavaliselt pikka karpi – eks ikka selleks, et juba pakendiga klientide silma köita. Karbis on: telefon, nööpkuularid, liist telefoni alla kleepimiseks, USB kaabel, laadimisadapter, kasutusjuhendid ja lähiväljasidekaart.

Millega on tagasi hoitud telefoni disainis, on tagasi tehtud USB-kaabli välimusega. Nii robustset USB-kaablit ei ole ma veel nutitelefonidel näinud.

Sellise hinnaklassi telefonil võiks ikka vähe korralikumad nööpkuularid kaasas olla. Kaabli vahel on vähemasti plastikutükk, millepealsest nupust saab kõnet vastu võtta ja kus on ka mikrofon.

Telefoni esipaneelil on peal kaitsekile – seepärast võib esikülje ääres näha õrna raamistust. Esmapilgul võib Eluga väga sarnaneda Sony Ericssoni nutitelefonidega. See tunne läheb üle.

Ekraani all on Android 4.0 versioonile omaselt kolm puutetundlikku nuppu. Sarnaselt Samsungiga on tagasi-nupp paremal pool ning menüü avaneb vasakpoolseimast nupust. Iga puuteikooni all on pisikene LED-tuluke, nuppe puutudes süttivad need põlema.

Telefoni ülaosas on ühenduspesad. Tihenditega luukide all on SIM-kaardi pesa ning USB port, nende vahel, keskel 3,5 mm kõrvaklappide pesa, mis ei ole kaetud mitte millegagi.

Kui nüüd päris aus olla, siis ega need luugid ning tihendid nende küljes väga usaldust ei tekita. Luugid sulguvad kuidagi kahtlaselt, mingit konkreetselt sulgumisele viitavat tagasisidet nendelt ei saa – nii et ikka jääb kahtlus hinge kriipima, et kas ikka sai korralikult kinni.

Tagumine külg on metallist. Mõnusa krobelisena tunduva pinnaga. Seadmel on kaks füüsilist nuppu – alumine reguleerib helitugevust ja ülemine ooterežiimi/väljalülitust. Kaamerasilma taga on 8 MP sensor, välklampi ei ole.

Rakendusi saab sorteerida küll allalaadimise ja uuendamise alusel kuid tähestiku alusel mitte.

Kaamera teeb keskpäraseid pilte, kaamera kasutajaliidese eest tuleb aga Panasonicut kiita. Vasakul oleva menüü esimesest sakist avanevad pildistamisrežiimid. Teisest menüükirjest kuvatakse teravustamisvalikud. Kolmanda abil saab seada särikompensatsiooni. Viimane toob ekraanile muud seaded – digitaalsed efektid, stseenivalikud, aegvõte jne.

Mulle see kasutajaliides disaini poolest meeldib. Kindlasti on see ilusam Sony või Samsungi Androidi-skinnidest. Toimimine on kohati pisut vähe läbi mõeldud. Mõnede toimingute juures sujuvad aga asjad märksa kiiremini ja mugavamalt kui mujal.

Engadget teatab oma ülevaates, et veebi lehitsemine on väga aeglane ja menüüde-avaekraanide vahel liikumine on hüplik ja üldse mitte sujuv.

Tuleneb see konkreetsest seadmest, seadmega koos veedetud vähesest ajast või veetja nõudlikkusest – mine sa võtta kinni. Mina selliseid aeglusemärke ei täheldanud. Veebilehed avanesid momentaalselt. Seadistused said tehtud justkui lennates.

Kui sa ihaldad keskmisest vastupidavamat Android nutitelefoni, siis on Panasonic Eluga sinu jaoks praegu see kõige parem valik. Kui see aku ainult pisut kauem vastu peaks...

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.