Kanadalased kaeblevad: iPhone paketid liiga kallid

 (14)
dollar, raha, USA
Scanpix

iPhone jõuab 11.juulil ka USA naabervabariiki Kanadasse, kuid sealne Apple telefoni ainulevitaja võrguoperaator Rogers Communications’i paketihindade kõrval tunduvad muus maailmas toimivad hinnastamisskeemid heategevusena.

Kanadas iPhone omanikuks saamise nimel tuleb sõlmida kolmeaastane leping kuutasuga vähemalt 75$, mille eest saab kuus saata 100 SMS’i, tasuta kõneaega on 300 minutit ja 750MB 3G andmevahetust. Sellise röövimisega mitte nõustuvad inimesed on kirjutanud Pealik Steve’le avaliku kirja, milles paluvad tal asjasse mingil viisil sekkuda. Kiri on siiani saanud ligi 11 000 allkirja, teatab Gizmodo.

Pisut arvutamist, siis iPhone omamine Kanadas tähendab praeguste plaanide kohaselt operaatori nuumamist kolme aasta jooksul vähemalt 2700 dollariga. Tore on küll lavalt kuulutada, et uus iPhone hakkab maksma 199$, kuid asja tegelik hind peitub operaatori paketis, mille kliendiks tuleb nimetatud vidina omamise nimel hakata.

Seniks kuni Telia-Sonera pole avalikustanud Eesti iPhone hinda, on huvitav jälgida, mis mujal maailmas toimub. Tuletame ka meelde, et ühel toredal ja õnnelikul inimesel on võimalik võita täiesti uus ja kohustustevaba esimese põlvkonna iPhone.