Kahe ekraaniga Toshiba (süle)tahvel toob nii häid kui halbu uudiseid

 (23)
Toshi tahvel
Foto: Toshiba---

Kas meil poleks parem, kui sülearvutid pakuks klahvistike asemel puutetundlikke ekraane? Toshiba testib täpselt seda ideed oma Libretto W100-ga. Forte kirjutas sellest esimest korda poolteist kuud tagasi (link lõpus), aga nüüd on see siis ilmunud, tuues nii häid kui halbu uudiseid.

Hea: see tahvelarvuti on nagu kaks iPadi, sest pakub kahte ekraani.

Sisu pole samuti Apple'i menutahvlist väga erinev: 1,2 GHz protsessor (Pentium U5400), 2 GB DDR3 muutmälu, 62 GB välkmäluketas, USB port, micro-SD auk, Inteli integreeritud graafika, 802.11b/g/n Wi-Fi, Bluetooth 2.1 +EDR, veebikaamera. Ekraanid on 7tollised ja WSVGA lahutusega.

Märkimisväärse erinevusena tuleb muidugi 32-bitine Windows 7 Home Premium operatsioonisüsteem. Meile meeldis idee Courierist ja Libretto täidab sama rolli!

Halb uudis on aga tõesti mõtlemapanev: hind. See maksab 1100 dollarit - hetkekursiga umbes 13 350 krooni, samuti nagu kahekordne iPad, aga halvas mõttes. 500dollariline iPad oli piisavalt odav, et inimesed ostaks selle niisama näperdamiseks. 1100 puhul on see juba teistsugune investeering, mis võib tähendada järgmisest sülearvutist loobumist millegi nimel, mille kasulikkus on testimata.

Libretto on USAs juba tellides kättesaadav, kuigi piiratud koguse tõttu tuleb seda ilmselt mitu nädalat oodata.

Vaadake reklaamklippi ka: