Järjekordne Samsung S10 leke avalikustas, kuidas iPhone'idega konkureerida kavatsetakse

 (6)
Spain Wireless Show Flagship Phones
Samsungi praegune lipulaev Galaxy S9Foto: Manu Fernandez, AP

Samsung teatas, et kaotab tõenäoliselt oma uuel lipulaeval ära silmavõrkkesta-skänneri. See aga ei tähenda, et biomeetrilise tuvastusi võimalusi vähemaks jääks.

Lõuna-Korea väljaandes The Bell avaldatud raporti kohaselt on uues Samsung S10-s peidus iPhone'iga sarnanev 3D näotuvastustehnoloogia. Loomulikult hindab Samsung ise, et nende tehnoloogia on täpsem ning kiirem kui konkurendi oma.

Süsteem on välja töötatud koostöös Iisraeli firmaga Mantis ning on hetkel arenduse lõppfaasis. Loodetakse, et tehnoloogia saadakse uue telefoni jaoks töökorda - kui mitte, siis võib uuest S10-st siiski leida silmi skänneeriva tuvastusseadme.

Vaatamata näotuvastustehnoloogia kopeerimisele konkurendilt, üritab Samsung vältida Apple'i tehtud vigu. Nimelt sai uus iPhone X ulatusliku kriitika osaliseks, kui selgus, et telefoni ainus võimalik biomeetriline autentimisviis ongi Face ID. Samsungi uus seade peaks sisaldama nii ekraanisisest sõrmejäljelugejat kui ka 3D näoskännerit, pakkudes kasutajale suuremat valikuvõimalust.

Samsungi järgmine lipulaev avalikustatakse tõenäoliselt jaanuaris toimuval tehnoloogiamessil CES.