Järgmise põlvkonna iPhone on leitud!

 (23)
iPhone 3GS näeb igatahes välja taoline
Foto: AP---

Just nimelt "leitud", mitte tutvustatud või avalikkuse ette toodud. Gizmodo vidinasait kogub hetkel tavalisest palju rohkem tähelepanu: selle kirjutaja väidab, et nad leidsid iPhone 3GS'iks maskeeritud järgmise põlvkonna iPhone'i. Nad kirjutasid sellest ka põhjaliku tutvustuse.

Redwood Citys USAs juhuse tõttu baarist leitud "iPhone 4" on Gizmodo sõnul uuenduslik ja eelnevatest mudelitest drastiliselt erinev.

Uuendused:

 • esiosas videotšätikaamera;
 • parem tagaosa-kaamera, mille objektiiv on märgatavalt suurem 3GS isendist;
 • kaameravälk;
 • iPadi kombel on standard-SIMi asemel micro-SIM
 • kõrvaklapipistiku kõrval tundub olevat teisene mikrofon müra vähendamiseks;
 • split-nupud helivaljusele;
 • sisselülitamis-, vaigistamis- ja helivaljuse nupud on metalsed.
Muutused:
 • Tagakülg on täiesti lame ja tõenäoliselt klaasist, mõeldud mobiilisidesignaali läbi aitama;
 • terves ulatuses alumiiniumäär väljas;
 • 3GS'iga võrreldes näiliselt väiksem ekraan, kuid näiliselt kõrgema resolutsiooniga (võimalik, et varem kõmutatud 960 x 640);
 • kõik on kandilisem;
 • 3 grammi raskem;
 • 16% suurem aku;
 • sisekomponendid on kahanenud, pisendatud või vähendatud, et teha suuremale akule ruumi.
Miks Gizmodo seda tõeliseks järgmise põlvkonna iPhone'iks peab? Nad tunnistavad, et olid algselt skeptilised, sest saavad kogu ebatõeseid vihjeid. Aga pärast nädalast kasutamist tundus kvaliteet tõelise valmis saanud Apple'i tootele kohane. Lisaks on raske ette kujutada, et keegi peale Apple'i töötajate sellise töö ära teha, et võltsmudel kokku panna.

USB juhe iTunesiga ühenduse loomise ekraanil oli nii kõrge kvaliteediga, et üksikuid piksleid ei suutnud eristada. Nad ei oska täpset resolutsiooni öelda, aga see paistab kõrgem kui iPhone 3GS oma.

Telefon jooksutas selle leidnud isiku sõnul iPhone OS 4.0 opsüsteemi enne, kui Apple selle üldse avalikkuse ette tõi. Paraku viis Õunamaja seadme eemalt rivist välja ning seda ei saanud taastada, kuna maailmast lihtsalt ei saa veel sellele vajalikku püsivara.

Leitud iPhone käitus täpselt nagu oodatud, kui see arvutiga ühendada, samuti tundsid selle ära nii Xcode, iTunes kui Mac OS X System Profiler.

Autentsusest kõneleb ka micro-SIM-kaardi kasutamine, mida pole veel kasutusele võtnud ükski USAs saadaolev mobiiltelefon.

Gizmodo usub, et tegemist on just tänavuse uue mudeliga, sest Apple poleks näiteks 2011. aasta mudelit veel nii lõpukorrale suutnud "lihvida". 2009. a mudeliga võrreldes on aga liialt muutunud: micro-SIM, palju suurem loogikaplaat (Apple'i vaste emaplaadile), välk, lisakaamera ees, suurem aku, parem kaamera.

Gizmodo artikkel seletab pikalt ka disainiga seonduvaid punkte, mis tõestavad, et see lihtsalt peab olema uus iPhone. Me ei hakka kõike täpselt ümber rääkima. Küll aga tahame mainida, et telefoni testijale meeldivad disain ja kasutamismugavus väga (nurklikum, tugevam, vähem plastmassine), mille kõige lähedasem analoog oleks algupärane iPhone.

Techradari sait on tabavalt maininud, et Apple'ile valmistab see juhtum kindlasti peavalu, sest neile on tegu kaotus-kaotus olukorraga. Kui see ongi tõesti järgmine iPhone, pole Steve Jobsil seda avalikkuse ette tuues eriti midagi uut rääkida, ning kogu oodatud meediakära ja haip võivad jääda sündimata. Kui see aga pole õige seade, jätab see Apple'ist vale mulje, sest esindatud on kõik, mida fännid on aastaid soovinud ega pole saanud: parem kaamera ja välk, suurem aku, lisakaamera ees videokõnedeks.