Internetitrollid tegid QR-koodi tätoveeringu teinud mehele halva üllatuse

 (3)
Internetitrollid tegid QR-koodi tätoveeringu teinud mehele halva üllatuse
QR-koodFoto: Anton Butsenko, ITAR-TASS

Argentiina spordifänn tegi endale jalale QR-koodi tätoveeringu, mida telefoniga sisse skaneerides sai vaadata tema lemmikjalgpallitiimi River Plate'i värsket karikavõitu tähistavat videot. Kõik ei läinud aga päris nii nagu mees oli oodanud.

Nimelt otsustasid vastasmeeskonna Boca Juniorsi fännid ja interneti naljahambad mehele väikese vembu mängida ning saatsid YouTube'is antud video kohta terve hulga autoriõiguste rikkumise teateid, vahendab The Independent. Praeguseks on video taas üleval, kuid selle omanik on tõenäoliselt autoriõiguste rikkumisteadete tulva tõttu märgistanud selle ainult privaatseks vaatamiseks.

Nii ongi mehel nüüd jalal QR-kood, mis viitab sisuliselt mittekuhugile. Twitteri vembumehed rõõmustasid: "Mulle meeldib kuidas inimesed on peast segi - see oli ilus ja isetu idee, kuid keegi rikkus selle ära sellise kurja skeemiga, mida võib juba pidada pea psühhopaatiliseks käitumiseks," kirjutas üks kasutaja. "See oli nii loll idee, selle pärast võttiski selle rikkumine ainult viis minutit. See oli vältimatu," kirjutati sotsiaalmeedias veel.