Interaktiivne raamat "Star Warsi" helidega seletab, kuidas need valmisid

 (2)
Interaktiivne raamat "Star Warsi" helidega seletab, kuidas need valmisid
Foto: Lucasfilm / Twentieth Century Fox Film---

"Star Warsist" ammu kõrini? Värske raamat pälvib siiski pühendunud ulmesõbra tähelepanu, sest keskendub põnevale teemale - kuidas valmis esimese filmi heliline pool. Neid saab ka sealsamas kuulata!

Öelge George Lucasist ja "Star Warsi" universumist tervikuna, mida tahate, aga esimesena valminud linalugu ("Star Wars", 1977) teenis siiski väärika koha filmiajaloos õigusega välja.

Ajakirjanduses ja raamatutes on ilmunud enam kui kolmekümne aasta jooksul päris palju ülevaateid sellest, kuidas valmisid algupärases "Star Warsis" kasutatud heli- ja eriefektid.

Hollywoodi trikimeistrite praegusega võrreldes tagasihoidlik tase ja üsna tagasihoidlik eelarve (umbes 10 miljonit dollarit) tõid ekraanile siiski midagi enneolematut, mille köögipool pakub ulme-, tehnika- ja filmifännile endiselt huvi.

"Star Warsi" värske interaktiivne raamat on eriti lahe just põhjusel, et helidest lugemise kõrval saab neid sealtsamast kuulata. Üllitis sisaldab umbes 250 heliefekti ja väikest kõlarit, mille kaudu need soovi korral kuuldavale jõuavad.

Teos on müügil Amazoni netipoes (link lõpus), uudise kirjutamise hetkel tavapärase 60 dollari asemel 36 dollariga. See on hetkekursiga umbes 425 krooni.

Vaadake klippi ka, oma kõrv on kuningas!