Intel valmistas protsessori taibutelefonidele ja tahvelarvutitele

 (9)
Atomi minevik (2008)
Foto: AFP---

Inteli uue põlvkonna Atom on mõeldud taibutelefonidele ja tahvelarvutitele. Selle energiasäästlikkus on võrreldes esimese põlvkonna protsessoriga tohutult kasvanud.

Atomi trumbiks pole kunagi olnud jõudlus, vaid odavus ja piisav aku eluiga peamiselt netis käimiseks mõeldud laua- ja sülearvutitele ning kaasaskantavatele internetiseadmetele (MID).

Uus Atom (endise koodnimega Moorestown) tarbib eelkäijaga võrreldes veel palju vähem energiat, mis võimaldab Intelil lõpuks hakata pakkuma protsessoreid tahvelarvutite ja taibutelefonide koostajatele. Suurim kiibitootja pidi valdkonnast seni eemale hoidma, sest nende toodete energiavajadus oli kõrge.

Atom Z6xx valmib 45 nm tehnoloogia põhjal ja saab hakkama 3D-graafika, video kodeerimise ja dekodeerimisega. 1080p ja 720p kõrglahutusega video tugi ja jõudlus on tootja sõnul "märgatavalt kõrgemad" kui enne.

Energiasäästlikkus peaks kasvama 50 korda süsteemi tühikäigul, 20 korda heli esitades ja 20 korda brausides või videot esitades. Kaasaskantava seadme täislaetud aku peaks tänu sellele vastu pidama ooteseisundis kümme päeva, kaks päeva heli mängides ning 4-5 tundi brausides ja videot esitades.