Huawei hakkab salvestusseadmeid pakkuma


Huawei hakkab salvestusseadmeid pakkuma
Foto: tootja

Keerulised on IT-maailma käigud. Hiina tootja Huawei hakkab muutuma selliseks hiigelkorporatsiooniks nagu on mõned tuntud Lõuna-Korea tootjad, mis toodavad kõike käekellast laevadeni.

Huawei on liikumas aga IT-maailmas nüüd suuremate ja kaalukamate seadmete - salvestusseadmete - turule. Selleks kasutab ta hiljuti täielikult ära ostetud Symantec Huawei kogemusi ja teadmisi, kirjutab AM.ee.

Huawei Technologies plaanib siseneda mitte lihtsalt salvestusseadmete turule, vaid suurklientide salvestusseadmete turule.

Suur valik andmesalvestustooteid paisatakse turule mitu kuud pärast USA ettevõttega Symantec loodud ühisettevõtte täielikult Huawei omandusse minekut.

Huawei omandas ühisettevõtte Huawei Symantec Technologies täielikult 2011. aastal 530 miljoni dollari eest.

Huawei on andmesalvestussüsteeme Hiinas juba edukalt müünud, kuna nii Hiinas kui ka teistel kasvavatel turgudel on vajadus andmekeskuste järele kiiresti kasvanud.

Seni on Huawei kõige rohkem tuntud olnud kui võrguseadmete tootja, ettevõtte klientide hulgas on palju maailma suuremaid telekommunikatsiooniteenuste osutajaid. Huawei soovib nüüd kanda kinnitada ka andmesalvestussüsteemide ja serveritoodete turul.

Sel aastal suurendas Huawei teadus- ja arenduskeskustes andmesalvestustoodete arendajate hulka 1000 võrra. Lisaks planeerib ettevõte sel aastal avalikustada laiema valiku andmesalvestustooteid.

Seotud lood:

Seni on Huawei jaoks peamine andmesalvestustoodete turg olnud Hiina.

Uuringufirma Gartner andmetel tõusis Huawei 2014. aasta esimeses pooles turuosaga 11% Hiina suuruselt kolmandaks andmeladude (ECB) tarnijaks. Pärast edukat aastat Hiinas plaanib firma laieneda nüüd ka teistele turgudele.

Huawei plaanib oma tooteid hakata müüma ilma Symanteci brändi abita. 2008. aastal loodi Symanteciga koos ühisettevõtte, et müüa andmesalvestustooteid üle maailma ühiselt. Kuid sel aastal ostis Huawei Symantecile kuulunud ühisettevõtte osa välja.

Tehing viidi läbi selleks, et Huawei saaks paremini grupeerida oma tooteid, ühendades omavahel võrguseadmed, serverid ja andmesalvestussüsteemid, et pakkuda oma klientidele täislahendusi.