HTC Nexus 9: tahvelarvuti, mis jätkab sealt, kus Ouya läbi kukkus (kui see üldse ilmub)

 (1)
HTC Nexus 9: tahvelarvuti, mis jätkab sealt, kus Ouya läbi kukkus (kui see üldse ilmub)
Foto: REUTERS

Aprilli lõpus kuulsime murelikukstegevast kõlakast, et Google saadab oma popid Nexus-nutiseadmed pensionile ja asendab need glamuursema seeriaga.

Aga kuna internet vajab kõhutäiteks uusi kõlakaid ja Google pole Nexuse kadumist (või selle troonipärija saabumist) ametlikult kinnitanud, loeme nüüd juba teateid uue Nexus-seadme kohta.

See peaks olema tahvelarvuti Nexus 9, mille valmistab HTC. Pilti, milline see olla võib, vaata saidil Android Police.

Eelnevalt on Nexuse-tahvleid pakkunud Samsung ja Asus, vastavalt 10,1- ja 7-tolliste ekraanidega. Nagu nimigi ütleb, omab Nexus 9 üheksatollist ekraani, ja seade keskendub Androidi-videomängundusele.

Kui päris täpne olla, on ekraanisuurus kõlakate põhjal 8,9 tolli ja see pakub resolutsiooni 2048 x 1440.

Veel elavad seadmes nVidia Tegra K1 64-bitine protsessor, 2 GB muutmälu, 16/32 GB muutmälu, optilise pildistabiliseerijaga 8-megapiksline tagakaamera, 3 MP esikaamera, WiFi ja/või LTE ja esiküljel stereokõlarid.

Hinnad USAs olla 399 dollarit (16 GB andmeruumi) ja 499 dollarit (32 GB).

Mõõdud on 22,63 x 15,19 x 0,79 cm, kaal 418 grammi (LTE-isendil 427 g).

Eriti huvitav osis on aga graafikalahendus, mis põhineb mänguarvutitest tuttaval Kepler-arhitektuuril. See suudab jooksutada tehnoloogiat Unreal Engine 4, mis viitab selgelt Google'i soovile tõsiseltvõetav Androidi-konsool turule tuua.

Seotud lood:

Aga seekord siis tavapärase nutiseadme kujul, sest Ouya jättis massid külmaks ja Androidi-konsoolide haip on selle löögi järel ruttu vaibunud.

Vaata HTC Nexus 9 pilti saidil Android Police!