Hiina supertelefonid lähevad veelgi odavamaks: Xiaomi kuulutas välja oma odavbrändi Poco

 (17)
Hiina supertelefonid lähevad veelgi odavamaks: Xiaomi kuulutas välja oma odavbrändi Poco
Poco F1Foto: Kuvatõmmis Twitterist

Uut Android operatsioonisüsteemi kasutavat telefoni hakatakse esmalt testima India turul, kuid lähinädalatel saab telefon kättesaadavaks vähemalt 50 riigis, vahendab Venturebeat. Kas ka Eesti nende hulka kuulub, pole veel teada.

Just nagu Xiaomi tavatelefonid poleks telefonituru keskmisega võrreldes odavad ja heade näitajatega, on Poco hoopis teine tase - Pocophone F1 telefoni baasmudel hakkab maksma umbes 300 USA dollarit ehk 260 eurot. Baasmudel sisaldab Snapdragon 845 kiipi, 6 GB muutmälu, 20 megapikslist esikaamerat ning Qualcomm Adreno 630 GPUd. Pocophone'il on suur, 6,18 tolline 18.7:9 kuvasuhtega ekraan ning polükarbonaadist korpus. Umbes 100 lisaeuro eest on saadaval ka telefoni veelgi parem versioon, millel on rohkem muut- ja sisemälu.

Telefoni peamisteks konkurentideks on OnePlusi ja Samsungi telefonid, millest just esimesed on Indias tohutult populaarsed. Uutel säästutelefonidel saavad olema sarnased funktsioonid nagu Xiaomil, kuid samas käib ettevõttel ka iseseisev arendustegevus. Samuti kasutab ettevõte Xiaomi turustus- ja logistikavõrku.

Telefoni ametlik esmaesitlus toimub 27. augustil.