Hiina alternatiiv GPS-ile alustas tööd

 (10)
Hiina alternatiiv GPS-ile alustas tööd
AFP/Scanpix

Hiina ametliku uudiskanali Xinhua teatel hakkas välismaise tehnoloogia sõltuvusest vabaneda üritava Hiina kodukootud satelliitnavigatsioonisüsteem pakkuma piiratud ulatusega positsioneerimisteenust.

USA kontrolli all olevale globaalsele positsioneerimissüsteemile GPS alternatiivi otsiv Hiina hakkas oma kosmilist navigatsioonivõrku rajama 2000. aastal. Varasemad teated on lubanud, et ülemaailmset teenust hakkab süsteem pakkuma aastal 2020, vahendab PhysOrg.

Navigatsioonisüsteem nimetusega Beidou („kompass”) pakub nüüdsest teenust Hiinale ja ümberkaudsetele piirkondadele, sedastas Xinhua, ning 2012. aastal kavatseb Peking laotusse läkitada veel pool tosinat tehiskaaslast, mille toel saaks süsteemi laiendada suuremale osale Aasia-Vaikse ookeani regioonist.

Esimene Beidou osasatelliit startis 2007. aasta aprillis pärast nelja eksperimentaalse tehiskaaslase paigutamist orbiidile kümnendi eelmistel aastatel. Seda, kui palju satelliite nüüdseks taevasse lastud on, pole täpselt teada.

Valmis süsteem peaks hõlmama 35 Hiina tehnoloogia baasil arendatud satelliiti ja pakkuma teenuseid mitmesugustele valdkondadele kaardistamisest, kalastamisest ja transpordist meteoroloogia ja telekommunikatsioonini, on riiklik ajakirjandus kinnitanud.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.