Heiti Kender: Jolla on tehnopiilne nutifon

 (24)
Heiti Kender: Jolla on tehnopiilne nutifon
Foto: tootja

Aastaid tagasi tootis soomlaste uhkus Nokia nutitelefoni N9. Telefon võeti tehnikahuviliste poolt positiivselt vastu, paraku ei saatnud seda suur müügiedu ning tootmine lõpetati.

Kuna telefoni idee ja teostus läks siiski teatud grupile korda, lõid Nokia endised insenerid uue firma Jolla, kirjutab Kiip.ee.

Jolla pakub alternatiivi iOSi, Androidi ja Windows Phone'iga telefonidele. Jolla esimene telefon jõudis müügile möödunud aasta lõpul, ootamatult otsustati esimese välisriigina hakata Jollasid müüma Eestis.

Telefoni sai proovida ka Heiti Kender, kes järgnevalt muljetabki.

Ei juhtu just tihti, et seadme kirjeldamiseks tuleb uus sõna välja mõelda. Aga see väljendab kõige täpsemini minu arust seda, mis Jolla tahab öelda ja olla.

Sel põgusal nädalal, mis ma sain seda testida, jõudsin Jolla mudelit näidata nii mõnelegi IT-titaanile ja luminaarile. Vastuvõtt oli alati erakordselt soe.

Ega see pole mingi moetelefoniga edvistamine või ersatskattega telefoniga ööklubis promineerimine. Jolla on tõsine asi, kuigi nimes on ulakust nagu meil, kes me oleme olnud väikesed poisid.

Disain võib küll osalt viidata ühele või teisele mudelile, kuid olgem ausad – peale 2007. a näevad kõik nutifonid ühesugused välja. Suur ekraan ja mis siis sinna ümber ikka mahub.

Seotud lood:

Foto: tootja

Jolla tagumine pool käib hõlpsalt küljest ära. "Mu teine pool" on leidlik nimi. Tagakaas sisaldab NFC-kiipi, lisaks on Jolla teisel küljel kontaktid, kuhu tagumine kaas ühendub, nii saab tagakaanel olla kas e-paber, digitaalne kell või OLED-ekraan. Piirab ainult arendajate fantaasia.

Aga nüüd pööraksin tähelepanu sellele, et eespool pole mitte ühtegi nuppu. Nada. Nil. Zip. Ekraani aktiveerimiseks tuleb sellele kaks korda tippida. Tip-tip.

Loe täisteksti saidil Kiip.ee.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.