Hea äri: iPhone X toob Samsungile rohkem raha sisse kui nende enda Galaxy S8

 (14)
Hea äri: iPhone X toob Samsungile rohkem raha sisse kui nende enda Galaxy S8
Apple`i ülemaailmse turunduse vanemasepresident Philip Schiller 12. septembril uue iPhone Xi esitlusel. AFP

The Wall Street Journali teatel teenib Samsungi komponentide tootmisega tegelev haru iga müüdud iPhone Xi pealt 110 dollarit ehk pisut üle 90 euro. Lihtsustades läheb kümnendik X-i letihinnast Samsungile.

Väljaanne märgib, et oluline on teha vahet, et selle raha teenib Samsungi komponentide valmistamisega tegelev haru, mitte Samsung Electronics, mida tunneme Galaxy nutitelefonide tootjana ja mis on üldiselt tarbijaile tuttavam osa korporatsioonist. Kuid lõppkokkuvõttes on siiski tegu ühe suure kaubamärgiga.

The Wall Street Journal hindab, et Samsungi iPhone Xile valmistatavate "juppide" pealt teenitav kasum on eeldatavasti nii suur, et tootmisdivisjon võib nende pealt teenida kuni neli miljardit dollarit enam kui Galaxy S8 tarvis osade valmistamise pealt.

Samsung on ainus firma, mis on võimeline tootma OLED-ekraanie, NAND-välkmälu ja DRAMi kiipe niisugustes kogustes, mida Apple`il iPhone`ide tootmiseks vaja on. Nagu The Wall Street Journal märgib, on Apple`i tellimused suur osa Samsungi komponendiärist, moodustades umbes 35 protsenti selle aastatulust.

Hästi selgitab selle, miks Apple vajab Samsungit, lahti ka The Verge`i vahendatud Nerdwriteri video siinsamas: