HDMI ja USB-C ühenduskaabel: kulub ära, kui aasta pärast uue telefoni ja teleri ostad

 (3)
HDMI ja USB-C ühenduskaabel: kulub ära, kui aasta pärast uue telefoni ja teleri ostad
Foto: tootja

USB Type-C pesaga varustatud sülearvuteid ja nutiseadmeid tekib aina juurde, aga nende ühendamiseks suure ekraaniga aparaadi külge on ju vaja adapterit, mis maksab näiteks 40 eurot või rohkem.

Aga kuidas sulle meeldiks kaabel, mille üks ots sobitub USB-C pessa ja teine HDMI auku? See on võimalik tänu HDMI täiendatud standardile.

Adapteri ostmisest võib tänu HDMI Alt Mode'ile loobuda, aga soovitada sellist ostu esialgu ei saa. Vähemalt kohe varsti.

Alt Mode toetab nimelt HDMI 2.0b asemel vanemat standardit 1.4b, mis ei suuda edastada HDR-iga rikastatud 4K videot või 4K videostriimi. Toetatud on siiski 4K, 3D, HDMI-CEC ja Audio Return Channel.

4K HDR-i toe puudumine pole ilmselt probleem, kui tahad vaid telefonist mingit videot suurel ekraanil näidata, aga vähemalt oled hoiatatud.

Suurem häda on muidugi see, et Alt Mode'i ei saa juba müügil olnud või olevatele seadmetele tark- või püsivaralise täienduse teel lisada.

Pead uued seadmed ostma, mis oskavad USB-C kaudu HDMI signaali väljutada. Neid veel müügil pole ega pole ka teada, millised aparaadid üldse HDMI Alt Mode'i endale saavad.