Häkkeritel õnnestus kõigi aegade menukaim muusikavideo Youtube`ist ära kaotada

 (14)
Täiendatud: video on jälle üleval
Häkkeritel õnnestus kõigi aegade menukaim muusikavideo Youtube`ist ära kaotada
Ekraanitõmmis videost.

Luis Fonsi ja Daddy Yankee lugu "Despacito" jõudis vaid paar päeva tagasi Youtube`is viie miljardi vaatamiseni. Täna aga kustutas häkkerite rühmitus selle Youtube`ist sootuks ära - või siis vähemalt peitis nii, et keskkonnast seda mõne tunni jooksul leida võimalik polnud.

NME teatas paar tundi tagasi, et kui videot otsida, ilmub selle asemel ekraanile hoopis kaader videost, millel maskidega tegelased kaamera poole relvi sihivad - otsene viide häkkerite rünnakule. Kaader omakorda on pärit Netflixi sarjast Casa de Papel, ütleb The Verge.

Ekraanitõmmis

Häkkerid nimedega Prosox ja Kuroi`sh olid lisanud video alla veel "Free Palestine" ehk "Vabastage Palestiina". Samas kirjutas The Verge veel, et väidetavalt olla nad asja ette võtnud lihtsalt "nalja pärast", millele viitab ka Prosoxi säuts Twitteris.

Seotud lood:

Sissemurdmine oli suunatud VEVO platvormilt (selle omanikeks on Universal, Warner Music ja Sony) Youtube`isse postitatud videotele, mistõttu olid mõjutatud ka selliste artistide nagu Selena Gomez, Shakira, Taylor Swift ja Drake.

Kell 15:01 oli aga video jälle Youtube`is vabalt leitav ja vaadatav.