Google'i kava radarid nutiseadmetesse tuua tõi kaasa konflikti Facebookiga


Google'i kava radarid nutiseadmetesse tuua tõi kaasa konflikti Facebookiga
Soli radaritehnoloogia - kätt on vaja liigutada radari ees ning seeläbi saab nutiseadet kontrollidaKuvatõmmis Google'i kodulehelt

Google üritab rakendada radaritehnoloogiat, et inimestel oleks võimalik nutiseadmeid oma käeviibetega puutevabalt juhtida. Süsteemi arendamisega on aga mõningaid probleeme.

Nimelt oli ettevõttesiseselt projekt Soli nime kandev süsteem esialgu liiga jõuetu ning ei tundnud käeliigutusi piisavalt täpselt ära. Selle tõttu otsustas Google pöörduda USA sideametisse, et paluda võimalust kasutada suuremat radarivõimsust, kui sideameti normid siiani lubanud on.

Sellele oli aga vastu Facebook. Ettevõte ütles oma avalduses, et Soli puhul kasutatavad lainepikkused võivad lisavõimsuse abil hakata tekitama tõrkeid teistes tehnoloogilistes lahendustes. Facebook on arendamas nimelt Terragraphi nimelist süsteemi, mille eesmärk on pakkuda läbi õhu levivat kiiret internetti. Ettevõte kardab, et Google'i tehnoloogia võib nende arendustööd segama hakata.

Nii istusid ettevõtted koos sideameti esindajatega ühise laua taha maha ning üritasid probleemi lahendada. Ühise otsuse kohaselt võib Google oma radarite võimsust küll suurendada, kuid mitte sellisel määral, nagu nende esimeses sideametile esitatud plaanis ette nähtud oli.

Seotud lood:

Google'i sõnul võimaldab nende nutikellades kasutatav radarisüsteem sirvida muusikat, muuta helitugevust ja muidu kella juhtida. Radar levib ka läbi riide, seega saab nutiseadet vajadusel juhtida ka näiteks läbi tasku või seljakoti. Sensorit saab kasutada nutikellades, telefonides, arvutites ja sõidukites.