Google Street View autod tulevad jälle Eestisse

 (22)
Google Street View autod tulevad jälle Eestisse
Google Street View auto HollandisFoto: TOUSSAINT KLUITERS, AFP

Varsti pole Google'i kaardirakendust kasutades vaja enam tükk aega mõistatada, kuhu mingi maja kadunud on või kust täpselt uus tee läheb: juba sel suvel teevad Google’i kaameratega varustatud autod Eestile uuesti tiiru peale, et salvestada uusimaid andmeid ja vaateid.

Lisaks olemasoleva info uuendamisele Google Maps rakenduses on sellel korral Google’i fookuses värskeima info hankimine linnu ühendavate maanteede kohta.

Ka sellel korral on Google võtnud kasutusele erimeetmed, et kaitsta inimeste privaatsust ning enne avaldamist läbib kogutud fotomaterjal eritöötluse, mis tsenseerib inimeste näod ja sõidukite numbrimärgid, tagades nõnda inimeste anonüümsuse. Täiendava meetmena pakub Street View rakendus võimalust raporteerida piltidest, mis kellegi privaatsust võivad ohustada, vajutades „Report a Problem“ või „probleemist teavitamine“ nupule ekraani all paremal nurgas. Sellisel juhul läbivad fotod täiendava töötluse või vajadusel eemaldatakse täielikult.

Google Maps Street View tänavavaaterakendus on saanud Google Maps’i üheks populaarsemaks lisaks, mis on saadaval juba 85-s riigis üle maailma ning katab sealjuures osaliselt ka Arktikat ja Antarktikat. Tänu Street View-le saavad inimesed näha 360-kraadiseid vaateid erinevatest tänavatest koos arhitektuuri ja kultuurimälestistega. Google Street View on ühtlasi saadaval Google Earth’is ja Google Maps mobiilirakenduses.

Inimeste nägusid autode kaamerad küll ei salvesta, aga kes soovib Google’ile oma uhkemaid riideid demonstreerida, siis tasub valmis olla alates 25ndast juulist, mil Google’i autod eesti teedele jõuavad ning seejärel siin kahe kuu vältel tänavamoodi jäädvustavad. Kes pildistamiseks põhjalikumalt ette valmistuda soovib, saab lisainformatsiooni ning autode reaalajas liikumist jälgida Google'i veebilehel. Küll aga tasub tähele panna seda, et informatsiooni hakatakse veebilehel kuvama alles siis, kui autod reaalselt meie teedel ringi vurama hakkavad.