Google pakub uue mugava võimaluse kogutavat infot piirata

 (6)
Google pakub uue mugava võimaluse kogutavat infot piirata
Google'i logoFoto: HANNAH MCKAY, REUTERS

Google kogub meie kohta väga palju informatsiooni. Ettevõtte rakendustesse tulev uus funktsioon võimaldab aga asju vähemalt mingil määral kontrolli all hoida.

Nimelt teatas ettevõte, et toob oma rakendustesse valiku, mis võimaldab kasutajal panna äpid infot unustama. Kasutaja saab valida, kas andmeid hoitakse kolm kuud või 18 kuud ning kustutamine hõlmab nii Chrome'i sirvimisajalugu, asukohaajalugu kui ka äpisiseseid andmeid.

Ka praeguseni oli Google'i rakendustes olemas võimalus enda kohta kogutavat infot manuaalselt kustutada, kuid uus funktsioon on kompromiss - kui kasutaja kõiki Google'i asukohateenuseid sisse ei lülita, pakutakse talle vähem funktsioone, uue võimalusega saab neid kõiki kasutada, kuid andmeid ei koguta ülipika aja vältel.

Kokkuvõttes on selline automaatse kustutamise funktsioon inimestele ka mugavam kasutada ning aitaks aega kokku hoida, selle asemel, et käsitsi kogutavat infot kustutamas käia. Ettevõte ütles Gizmodole, et kolme ja 18 kuu pikkused ajaperioodid valiti kasutajate eelistuste põhjal. Samuti kinnitas Google, et funktsioon jõuab kasutajateni lähinädalate jooksul.