"Game of Thronesi" 2. hooaeg on netipiraatide tänavune lemmiksari

 (34)
"Game of Thronesi" 2. hooaeg on netipiraatide tänavune lemmiksari
Foto: HBO

Aprillis eetrisse jõudnud menuka fantaasiasarja "Game of Thrones" ("Troonide mäng") teine hooaeg pole veel isegi täismahus vaatajate ette jõudnud, kuid see on juba 2012. aasta n-ö piraadituim telesari.

BitTorrenti-maastikku uuriv firma Big Champagne kinnitab, et "Troonide mängu" käimasolev hooaeg on kujunenud hetkel netipiraatide tänavuseks lemmikuks, vahendab Forbes.

Hooaeg kogus BitTorrentis viie nädalaga üle 25 miljoni allalaadimise. Hiljem mais on piraatide usinus isegi kasvanud, ületades 2,5 miljonit allalaadimist päevas.

"Troonide mängu" esimene hooaeg oli "Dexteri" kuuenda hooaja järel 2011. aastal sarjapiraatide suurim lemmik.

Selles on Big Champagne'i andmetel süüdi George R.R. Martini sama nimega romaanil põhineva sarja menu kui ka vähesed võimalused näha seda hetkel väljaspool HBO võrgustikku ja selle partnereid. USAs ei paku seda hetkel Hulu ega Netflix; iTunesis on saadaval ainult 1. hooaeg.

Muidugi pole BitTorrent ainus vahend, millega sarja illegaalselt kaeda. Sama võimalust pakuvad mitmed videostriimingusaidid, mille külastatavust on nende esindajate abita võimatu täpselt määrata.

(See on üks peamine põhjus, miks alati pealiskaudne massimeedia tõmbab BitTorrenti ja netipiraatluse vahele võrdusmärgi, kuigi asi on keerukam.)

Seotud lood:

"Game of Thronesi" teine hooaeg esilinastus 1. aprillil, Eestis Fox Life'i kanalil 12. aprillil. See sisaldab avahooaja eeskujul kümme osa, millest seitse on juba jõudnud maailma ette.

HBO esitas juba tellimuse kolmandale hooajale, mis ilmub ilmselt aprillis nagu sarjale tavaks (sedapuhku siis 2013. a).

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.