FORTE BERLIINIS | LG usub, et telefonide tulevik peitub topeltekraanides

 (12)
FORTE BERLIINIS | LG usub, et telefonide tulevik peitub topeltekraanides
LG G8X nutitelefoniga koos töötav LG Dual Screen Foto: Jan-Matthias Mandri

Kui nii Samsung kui ka Huawei on teatanud, et toovad turule volditava telefoni, siis Lõuna-Korea ettevõte LG arvab, et telefoni ekraani võiks suuremaks aidata venitada hoopis ekraaniga lisakorpus.

Tehnoloogiamessil IFA näidatud lahendus on edasiarendus V50 telefoniga tutvustatud süsteemist, mida nüüd on täiendatud ning mis on ette nähtud kasutamiseks eile tutvustatud G8X ThinQ nutitelefoniga.

Sisuliselt on tegemist korpusega, millel on täpselt samade näitajatega ekraan, mis nutitelefonil endal ning mis võimaldab seeläbi kasutajale laiendatud kogemust. Kahel ekraanil saab rakendusi jooksutada eraldiseisvalt, kuid soovi korral saab pildi kokku panna ka kahest ekraanist korraga (vt uudise kaanepilt).

Võrreldes volditavate ekraanidega on sellel aga tõsine puudus ning selleks on kahe ekraani vahel olevad ääred, mis pildi tegelikult ikkagi kaheks lõhuvad ning kasutamisel üpris häirivad on. Võrreldes "päris"-volditavaid telefone ja LG lahendust on esimesed kindlasti oluliselt funktsionaalsemad ja mugavamad.

Seda enam, et kahe ekraani lahendus ei ole ka märkimisväärselt odavam. Kuigi konkreetset hinda välja käia ei tahetud, tõdes messil olnud tooteesitleja, et telefoni hind koos korpusega ületab kindlasti 1000 euro piiri. Kui selle kogemuse saaks kätte oluliselt odavamalt, võiks see ju asendusena kaalumist väärt olla, kuid hinda arvestades see ilmselt seda reaalselt ei ole.

Seotud lood:

G8X ThinQ telefon iseenesest on üpris võimekas, kuid ei ole ka näitajate poolest midagi erilist - Qualcomm Snapdragon 855 kiip, 6 GB muutmälu, 128 GB sisemälu ja 6,4 tolline FHD+ ekraan. Ka telefoni puhul pole hinnaandmeid veel avalikkustatud, seega on keeruline öelda, kas eraldiseisvalt võiks tegemist olla väärt ostuga või ei.

Tootja lubab, et nii kaht ekraani võimaldav korpus kui ka G8X ThinQ nutitelefon tulevad müügile veel selle aasta jooksul.