Föderaalne küberturvalisuse agentuur: presidendivalimised olid Ameerika ajaloo kõige turvalisemad

 (106)
Föderaalne küberturvalisuse agentuur: presidendivalimised olid Ameerika ajaloo kõige turvalisemad
Christopher KrebsReuters/Scanpix

Vaatamata president Trumpi (ja perekond Helmete) kahtlustustele, teatas USA föderaalne küberturvalisuse ja infrastruktuuri turvalisuse agentuur CISA, et puuduvad igasugused tõendid USA presidendivalimiste tulemuste kompromiteerimise kohta.

"3. novembri valimised olid kõige turvalisemad Ameerika ajaloos. Puuduvad tõendid selle kohta, et mõni hääletussüsteem kustutas või kaotas hääli, muutis hääli või oli mis iganes viisil kompromiteeritud," seisab CISA avalduses, millele kirjutasid alla ka valimisametnike kogu liikmed.

Reutersi andmetel on CISA direktor Christopher Krebs öelnud eravestlustes, et eeldab nüüd oma vallandamist seoses tema seisukohaga, mis toetab valimistulemuste ausust.

Krebs on jaganud muu hulgas selliseidki säutse, mille sõnumiks on, et inimesed ei peaks uskuma alusetuid väiteid hääletusmasinate kohta, isegi kui neid on esitanud president.

Ilma tõenditeta USA presidendivalimisi võltsimises kahtlustamine viis sel nädalal siseministri kohalt Eesti võimukoalitsioonierakonna EKRE liikme Mart Helme. EKRE on olnud valimistel kaotajaks jäänud Donald Trumpi, tema ideede ja poliitiliste võtete andunud austaja ning järgija.