Firefox on nüüd popim brauser kui Internet Explorer ja Edge kokku

 (28)
Firefox on nüüd popim brauser kui Internet Explorer ja Edge kokku
Mozilla Firefoxi logo. (Foto: tootja)

Brauserite sõda muudkui jätkub. Kasutusstatistikat koguv StatCounter kuulutab, et Mozilla Firefox on esmakordselt popimaks saanud kui Internet Explorer ja selle järeltulija Edge kahepeale kokku.

Tänavu aprillis kuulus Firefoxile 15,6% turuosa, IE ja Edge leppisid aga kahepeale 15,5%-ga (esimeselt 13,25%, teiselt 2,25%).

Firefox ei võitnud sellel perioodil siiski kasutajaid juurde, IE hoopis kaotas neid natuke.

Esikohal on endiselt võimsa edumaaga Google'i Chrome (turuosa 60,5%). Kui terve esiviisik ära märkida, siis Safari pirukatüki suurus on 4,6% ja veel Opera oma 1,9%.

Mullu juuli lõpus opsüsteemi Windows 10 koosseisus ametlikult startinud Edge näitab seni pettumustvalmistavaid tulemusi, aga muidugi tuleb siin arvestada, et see on endiselt pooleli.

Mõnigi tähtis featuur lisandub alles lähitulevikus, nt brauserilaiendused ja teavitused. Ilmselt siis, kui Win10 aastaseks saab, mis toob kaasa suure tarkvaralise täienduse.

Microsoft võib vahepeal end lohutada mõttega, et maailmselt on Firefox nende brauseritest "ette rebinud", aga näiteks Ühendkuningriigis ja USA-s on IE ja Edge'i kasutajaid palju rohkem kui Firefoxi omi.

USA: IE/Edge 25,2% ja Firefox 13,4%
Ühendkuningriik: IE/Edge 21,8% ja Firefox 13,2%