Facebookis saab varsti juba saadetud sõnumeid kustutama hakata

 (15)
Messenger
Facebook MessengerFoto: Jeff Chiu, AP

Facebook Messengeris puudub seni võimalus juba kellelegi teele läinud kirjutis ära kustutada, kuid firma järjekordse skandaali tuules saab see kõigile kasutajatele peagi reaalsuseks.

TechCrunch kirjutab, kuidas eelmisel nädalal avalikuks tulnud asjaolud, et Facebooki tegevjuhil Mark Zuckerbergil jt tippjuhtidel on olnud võimalik teiste inimestega vestlustest tagantjärgi osa oma juttu ära kustutada, on viinud ettevõtte sinnani, et otsustati anda see võimalus ka laiadele massidele.

Zuckerbergi ja teiste kustutamis-privileeg – väidetavalt tehti seda turvakaalutlustel häkkerite eest kaitseks – põhjustas avalikuks tulles suure pahameeletormi ja nii teatas ettevõte ilmselt asja silumiseks, et sõnumi tagasivõtmise ehk "unsend" võimalus saab lähikuudel avalikuks kõigi sotsiaalvõrgustiku kasutajate jaoks.

Kes meist ei oleks kogemata valesse vestlusesse sõnumit trükkinud või siis kirjavigadest kubisevat lauset mitu korda parandanud. Selles mõttes on Facebooki uuendus igati teretulnud, seda enam, et näiteks Skype'i ja WhatsApp'il on sõnumite muutmise ja kustutamise funktsioon olnud juba pikalt kasutuses.

Kuidas täpselt "unsend" funktsioon tööle hakkab, Facebook veel selgitanud ei ole.