Facebooki piltidesse peidetav pahavara näppab andmeid

 (25)
Facebooki piltidesse peidetav pahavara näppab andmeid
AFP/Scanpix

Arvutiteadlaste loodud robotivõrk võimaldab Facebooki piltide kaudu kasutajate andmeid varastada. Puhkuste aeg on täies hoos ja kõigil on kogunenud pilte, mida tahaks teistega jagada. Enne puhkusepiltide Facebooki üleslaadimist tasub aga kaks korda mõelda - see võib anda kellelegi võimaluse teie arvutist informatsiooni varastada.

Arvutiteadlased lõid Stegoboti nimelise robotivõrgu, et näidata kui lihtne on kurikaeltel tegelikult kaaperdada teie Facebooki fotosid ning luua nende abil salajane ühenduskanal, mida on väga raske avastada, vahendab Novaator.

Teadusuudiste portaalis arXiv.org avaldatud artiklis kirjutavad teadlased, et sarnaselt teiste robotivõrkudega meelitab Stegobot kasutajaid arvutite üle kontrolli saavutamiseks avama nakatunud e-kirja manuseid või külastama kahtlaseid võrgulehekülgi.

Robotivõrk koosneb suurest hulgast hõivatud arvutitest ehk zombidest, mida omaniku teadmata kasutatakse DOS-rünnete korraldamiseks, andmete otsimiseks või rämpsposti levitamiseks.

Robotivõrku kontrollivate isikutega otsekontakteerumise asemel saadab Stegobot nakatunud kasutaja tavalist tegevust sotsiaalvõrgustikus lisandusena. Selle loomisel osalenud Illinoisi ülikooli arvutiteadlane Amir Houmansadr selgitas, et kui keegi Facebooki kasutaja sõpradest on robotivõrku kontrolliva isiku sõbra sõber, liigub informatsioon sotsiaalvõrgustikku pidi sammhaaval robotivõrku kontrollivate kurikaelteni, kirjutas New Scientist.

Pikemalt loe edasi SIIT.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!