Facebooki kasutajaskond kasvab aeglaselt, aga kindlalt – loe, kui palju juba kasutajaid on

 (3)
Facebooki kasutajaskond kasvab aeglaselt, aga kindlalt – loe, kui palju juba kasutajaid on
(Foto: PA Pictures / Scanpix)

Uudiste põhjal tundub, et viimased paar aastat on Facebooki jaoks rasked olnud, sest sotsiaalvõrgustikku või seda käigushoidvat samanimelist ettevõtet tabab regulaarselt paari-kolme kuu järel mingi jama (hiljutistest suurim ikka see Cambridge Analytica skandaal).

Iga tegevuskvartali järel avalikustatud majandusaruanded näitavad samas aina, et kasutajaskond kasvab ja käive jookseb ka ilusti firma kontodele.

Nii ka nüüd. 30. septembriga lõppenud tegevuskvartali järel on Facebookil rekordilised 2,27 miljardit aktiivset (= igakuist) kasutajat, mis märgib mullu sama perioodiga võrreldes 10% suurust kasvu.

Facebook lisab sellele, et nende neljal mobiiliäpil (Facebook, WhatsApp, Messenger) on praegu kokku 2,6 miljardit aktiivset kasutajat. Kvartali käibeks kujunes aga umbes 12,18 miljardit eurot.

Firma tegevjuht Mark Zuckerberg lisas pressiteates, et USA-s ja Euroopas on enamik võimalikust kasutajaskonnast vist käes, aga laienemine saab ju kiires tempos siiski jätkuda nn arenevatel turgudel.

Facebook peab tulevikule mõeldes tähtsaks kiirsuhtlust ja Storiesi nimelist eneseväljendamisvõimalust oma keskkondades. Inimesed kasutavad eri teenuste abil seda võimalust juba miljard korda päevas.