Euroopa Liit toob roaminguhinnad maa peale

 (12)
Euroopa Liit toob <em>roaming</em>uhinnad maa peale
Foto: Kahvel.ee

Muidugi on (piiramatu) datapakett üks olulisimaid komponente nutitelefonide juures ning rõõm on tõdeda, et tänu tihedale konkurentsile saab mobiilse netiühenduse kätte juba uskumatult hea hinnaga, kuid seda üksnes siis, kui plaanid bitte ja baite ainult Eestimaa pinnal liigutada.

Välismaal viibides tuleb paratamatult leppida võõra teenusepakkuja hinnakirjaga või siis kasutada mõnd kohaliku operaatori ajutist SIM-kaarti (mis pikemas perspektiivis kisub jaburaks), kirjutab Kahvel.ee.

Euroopa Liidu tasandil on aga seda probleemi teadvustatud ning juba sel aastal jõustuvad muutused, mis teevad interneti tarbimise välislähetuses oluliselt atraktiivsemaks.

Käesoleva aasta 1. juulil jõustub üleüldine piirang andmesidele ning alates sellest kuupäevast on uus hinnalagi 70 senti iga megabaidi kohta. Ka langeb telefonikõnede tegemise, vastuvõtmise ning lühisõnumite saatmise hind vastavalt 29, 8 ja 9 sendini.

Põnevaim on aga mobiilse interneti lähitulevik: juba 2013. aasta juuliks kukub 70 sendi piirang 45le ning 2014. aastal jõutakse ülimalt meeldiva 20 sendini megabaidi kohta.

Samal ajal muutub loomulikult ka varemmainitud "klassikaliste" teenuste hind, kuid nende puhul pole muutused niivõrd (drastiliselt) meeldivad.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.