Euroopa Kohus: portaalid peavad hoiatama kasutajaid Facebooki "meeldib" nupu eest

 (9)
Facebook
FacebookFoto: REUTERS/SCANPIX

Euroopa Kohus (ECJ) otsustas esmaspäeval, et veebipoed peavad hoiatama internetikasutajaid, et nad saadavad Facebookile "meeldib" nupu kaudu isikuandmeid.

Kohtu sõnul saadab veebileht, mis sisestab oma lehele Facebooki "meeldib" pisipildi ja lingi, seekaudu Facebookile kasutaja andmeid, kirjutab ERRi uudisteportaal.

"Näib, et ülekanne toimub ilma, et kasutaja oleks sellest teadlik ning hoolimata sellest, kas ta on sotsiaalvõrgustiku Facebook liige või kas ta on "meeldib" nupule vajutanud," ütles kohus.

Euroopa Liidu andmekaitseseaduse alusel vastutavad selle kaudu Euroopa veebipoed ja USA platvorm Facebook andmete kogumise ning selle Facebooki Iiri tütarfirmale saatmise eest ühiselt.

Sellepärast tuleb kasutajaid hoiatada ning küsida neilt nende andmete kogumiseks nõusolekut, kuigi müüja ei vastuta selle eest, mida Facebook nende andmetega hiljem teeb.

"Selle kaasuse tulemusena ei saa end Facebooki selja taha peita firmad, mis kasutavad seda "meeldib" nuppu oma veebilehel," ütles Monique Goyens Euroopa Tarbijaliitude Ametist (BEUC).