Euroopa ei suuda täiendavate digitaalteenuste vajadusega sammu pidada

 (2)
Isegi internet kaalub siiski midagi.
Isegi internet kaalub siiski midagi.Foto: sxs.hu

Euroopa Komisjoni digitaalarengu tegevuskava iga-aastane tulemustabel kinnitab, et Euroopas on info- ja kommunikatsioonitehnika alaseid töökohti külluses, kuid kogu Euroopa vajab struktuurset majandusreformi. Tõusvad trendid on mobiilsideteenused ja –tehnoloogia.

„Eurooplased lausa janunevad digitaaltehnoloogia ja täiendavate digitaalsete teenuste järele, kuid valitsused ja ettevõtjad ei pea nendega sammu", sõnas Euroopa Komisjoni asepresident Neelie Kroes.

Nõudlus digitaalsete teenuste ja sisu järele on Euroopa äri- ja eratarbijatel piisavalt suur, et Euroopa saaks asuda jätkusuutliku majanduskasvu teele, kuid hetkel ei suuda teenusepakkujad seda neile pakkuda. Suurenev andmekasutus ja nihkumine mobiilsidetehnoloogia (nt nutitelefonid) ja mobiilsete teenuste (nt 3G-Internet, muusika voogedastus ja veebipost) poole on kõige märkimisväärsemad trendid info- ja kommunikatsioonitehnika sektoris, milles praegu on 8 miljonit töökohta ning mis annab 6% ELi SKPst.

Eestis on vaatamata majanduse olukorrale jätkatud investeerimist lairibasidesse, kuid investeeritavad summad on vähenenud võrreldes paari aasta taguse ajaga. Samas on hoogsalt investeeritud mobiilside võrkudesse ja mobiilse andmeside kasutuse osas on Eesti Euroopa keskmisest viimastel aastatel möödunud. Eestlased kasutavad keskmisest rohkem e-riigi teenuseid, kuid samas on Euroopa keskmisest väiksem e-kaubanduse kasutajate osakaal.

Euroopas on mureküsimusteks vähene riigipiiride ülene e-kaubandus, suurematest konkurentidest väiksemad teadusinvesteeringud ja liigkõrged mobiilside rändlustasud.

Euroopa Komisjoni ülesanne on luua regulatiivne ja ärikliima, mis soodustaks konkurentsi ja investeerimist Euroopa digitaaltehnoloogia turgudesse. Digitaalarengu tegevuskava 2012. aasta tulemustabeliga hinnatakse ELi ja liikmesriikide edasijõudmist sellise kliima kujundamisel; selle mõõtmiseks võrreldakse ELi-tasandi 78 meetme ja liikmesriigi tasandi 23 meetme rakendamist.

Digitaalarengu tegevuskava veebisait

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.