Ettevaatust! See trikk teeb sinu iPhone’ist kasutu telliskivi

 (30)

Tähelepanelik kasutaja leidis Apple’i iOSi platvormist suure vea, mille abil saab iPhone’ist kiirelt teha kalli ning kasutu telliskivi. Kalli telliskivi saab endale, kui muuta seadme kuupäev käsitsi 1. jaanuari 1970 peale. Sättides seadme mainitud kuupäevale ning tehes sellele taaskäivituse ei lähe kallis õunalogoga toode enam tööle.

Vahendab Kiip.ee

Leitud viga mõjutab kõiki iOSi seadmeid, mil on 64-bitine protsessor ning kasutab vähemalt iOS 8 tarkvara. Lihtsamini öeldes on haavatavad kõik iPhone’id alates iPhone 5s-ist. Vanemate seadmete omanikud ei pea kartma, et nn putukas võib neid hammustada.

Asjatundjate hinnangul muudetakse niimoodi seadme nn sisemise kella väärtus nullist väiksemaks ning see ajab seadme hulluks. Kuigi internetis levib kuuldusi, et osad seadmed on pärast mõnetunnist puhkepausi naasnud tööpostile ei tasu loota, et see juhtub ka sinu seadmega.

Sarnased vigu on iOSi ning teisteski platvormides leitud ka varem. Usutavasti likvideerib Apple vea iOSist koos järgmise uuendusega. Seniks tuleb pidada meeles, et telefoni ei maksa jätta järelevalveta, et mõni naljatilgast sõber saaks seal kuupäeva muuta.