Etskae imet: 200 dollarit maksev tahvelarvuti!

 (22)
Kui banaanid oleks robotid, näeks banaanikobar välja selline
Foto: Freescale Semiconductor---

Uue tahvelarvuti müügile toomiseks on hetkel vaja ilmselt enam kui korralikku äriplaani ja enesekindlust, sest sama plaanivad kuulu järgi sellised tammekaksajad nagu Apple ja Microsoft. Arvake, kes veel õnne proovib? Ei, hoopis Freescale Semiconductor!

Arvutikiipe tootev ameeriklaste firma Freescale Semiconductor püüab tehnofiile võluda üllatavalt odava tahvelarvutiga, mis täidab silda sülearvuti ja nutika mobiiltelefoni vahel.

See sild palub end nimetada smartbookiks ja loodab saada troonipärijaks netbookidele, mis hakkavad tarbijavajaduste muutumise tõttu populaarsust kaotama. Seda küll ainult osadel ja kindlasti subjektiivsetel andmetel. Nii ehk naa, smartbooki tiitlit kannab juba paarkümmend uudistoodet, mis valmistuvad lähikuudel hõisates maailma vallutama.

Freescale esitleb oma disaini CES 2010 tehnikamessil, sellel puuduvad veel väljahõigatud huvilistest tootjad. Lapsukesel on 1 GHz ARM Cortex-A8 ja erinevate töötluste jaoks kuus kaasprotsessorit, 7tolline 1024x600 puutetundlik ekraan (30 dollarit kallim mahtuvuslik või füüsilise tagasisidega), OpenVG ja OpenGL/ES graafikatuumad, riistvaraline HD dekodeerija, kolme megapiksline kaamera (salvestab 30 kaadrit sekundis VGA videot), mitmesugused sensorid (MMA8450Q kiirendusmõõtur, ümbrusvalguse tajur), 512 MB DDR2 muutmälu ja laienduspesa kuni 64 GB microSD kaardile.

Ühilduvus on Linuxi ja Androidi seadmetega, Bluetooth 2.1 ja WiFi tugi, GPS, RF4CE ja 3G modemi (802.11 b/g/n) võimalus.

Mõõtmed on 20 x 12,8 x 14,9 sentimeetrit, kaalub 376 grammi, lisajahutust pole vaja. 1900 mAh Aku on USB kaudu laetav. Pordid: USB 2.0, USB mini (samuti laadimiseks), sisse/välja heli, SIM-kaardile.

Omahind tuleb vastavalt komponentidele kuuldavasti 130-200 dollarit, nii et lõpphind võiks olla 200-250. Ilmselt lisatasu eest saab hankida ka klaviatuuri, mis on ühtlasi dokkjaam.