Esmatutvus: Canoni PowerShot S100 – parim kompaktkaamera üldse?

 (34)
Esmatutvus: Canoni PowerShot S100 – parim kompaktkaamera üldse?
Fotod: Lauri Veerde, blog.photopoint.ee

Kui otsite kõige paremat kompaktkaamerat, võib juhtuda, et oled selle nüüd leidnud. PowerShot S100 kuulub Canoni kompaktkaamerate absoluutsesse tippu – sellest kõrgemal on vaid G12 ja G1X, mis on juba oluliselt kogukamad ning suunatud pigem profikasutajaile.

S100 on üllatavalt pisike ning lihtsa, isegi minimalistliku välimusega. Juhtnuppude mõõdukusest hoolimata on selle kaameraga lust pildistada ka manuaalrežiimis ning oh üllatust – pildidki tulevad kompaktkaamera kohta kuidagi iseäranis puhtad, kirjutab Photopointi ajaveeb.

PowerShot S100 otsesed konkurendid on Panasonicu Lumix LX-5, Olympuse XZ-1, Nikoni Coolpix P300 ning mõningal määral ehk ka Fujifilmi X10. Ühtegi aparaati siin objektiivselt neist viiest esile tõsta ei saagi. Igaühel on teistega võrreldes omad tugevad ja nõrgemad küljed; nende kirjeldamine veniks siin liiga pikaks.

Olulisemad tehnilised andmed:

* 12,1 MP CMOS sensor (1/1,7″ diagonaaliga)
* F2.0 – F5.9 avavahemikuga 24-120 mm fookuskaugusega (35 mm ekvivalent) objektiiv. 5x suum on suurim võrreldes konkurentidega.
* RAW fail, sissehitatud GPS
* Full HD 1080p videorežiim MP4 vormingus 24 fps kiirusega
* 3,0″ diagonaaliga LCD-ekraan. Keskpärane lahutusvõime 461 000 px
* Valikuratas objektiivi ümber
* Teravustamiskaugus makro0režiimis: 3cm

Objektiivi ümber on valikurõngas. See liigub astmeliselt ja sellest saab valida igasuguseid asju, avast ja ISOst külgede suhte ja suumini.

Neljasuunalise valikunupu ümber on mugav lisaratas. Kui objektiivi ümber oleva rõnga abil saab muuta ava, siis tagumise abil saab keerata säriaega. Neljasuunalise valikunupu keskele vajutades avanevad olulisemad seaded nagu ISO, värvustasakaal jne.

Tagakülje võtab enda alla 3″ LCD-ekraan, mis võiks selle hinna eest ehk paremagi lahutusvõimega olla.

Kummist pöidlapadjand on piisavalt suur ning selle juurde ei ole seatud häirivaid juhtnuppe nagu konkurentidel. Esiküljel on pisike plastikribaga õnarus, mida S95 kaameral ei olnud. See peaks parandama seadme käespüsimist. Toimib küll.

Eriliseks võib S100 pidada selle poolest, et sel ei ole nuppu, millega tõsta välklampi korpusest välja. See tõuseb töövalmis ise automaatselt või siis välklambi sisselülitamise korral neljasuunalise valikunupu abil (kaks nupuvajutust). Programmiratas pöörleb peatusteta ringiratast. See tähendab, et filmirežiimilt Custom režiimile ei ole vaja keerata ratast 8 astet tagasi, vaid 1 edasi.

Kõige kitsamas otsas on 5x suumiga objektiiv muidugi päris pime – F/5.9. Hämaras toas väga suumida ei tasu. Objektiivi on ehitatud ND filter, mille kiirmenüükäskluse abil ette libistada saab.

Kui mõned nädalad tagasi Fujifilmi X1 karbist välja võtsin, olid ootused suuremad kui tulemus. S100 kompaktkaameraga on lood teistpidi. Sellise võiks põuetaskusse kaaslaseks võtta küll.

PowerShot S100 maksab Photopointis 479 eurot.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.