Esimene täiskõrglahutusega 3D-videokaamera 226 000 krooni eest!

 (13)
Robot Wall*E on lõpuks ometi modellina tööd leidnud
Foto: Panasonic---

Meelelahutuse kolimine 3D-mängumaale on hetkel muidugi kuum teema, aga suurem osa jutust keskendub tarbimisele, mitte tegemisele. Panasonic tahab seda muuta 21 000 dollarit maksva esimese täis-kõrglahutusega ruumilist pilti salvestava videokaameraga.

Selline summa tundub kahtlaselt kõrge? Mitte Panasonicule, mis väidab, et seade on märgatavalt odavam kui samalaadsed profilahendused. Nii et aitab koduvideode väntamisest igavalt kahemõõtmelisena, ega me enam 20. sajandis ela! Ja kohe ei peagi maksma, Panasonic võtab tellimusi vastu alles aprillist (niisama lattupanekuks ei toodetagi). Sügisel võib kätte saada.

Seade ühendab kaks objektiivi, kaamerapea ja kaksik-Memory Cardile salvestaja ühtsesse kergesse (alla 3 kg) korpusesse. Muidugi on kasutusel kõik vajalikud lahendused, et seniste konkurentidega võrreldes eeliseid pakkuda, konvergentsipunkti ühendamisest juba kaameras alates.

Panasonic on õnneks siin ka hüljanud kontsept-3D-kaameras kasutatud P2 mälukaardid, mis teeks komplekti palju kallimaks.

Panasonicul on kavas väljastada ruttu ka siia juurde sobivad 3D täis-kõrglahutusega LCD-monitor ja digimikser 3D-otseeetri tarbeks.