Enne Sony, nüüd Facebook – tehnoloogiafirmad loodavad virtuaalreaalsuse popiks muuta

 (1)
Enne Sony, nüüd Facebook – tehnoloogiafirmad loodavad virtuaalreaalsuse popiks muuta
Foto: AFP

Maailma suurima sotsiaalvõrgustiku Facebook tegevjuht Mark Zuckerberg tegi teatavaks firma plaani omandada virtuaalreaalsus-prillide tootja Oculus VR.

Tehingu maksumuseks on 2 miljardit dollarit ehk ligikaudu 1,4 miljardit eurot, vahendab Kiip.ee.

Tehingu käigus saavad Oculuse omanikud koheselt 400 miljoni dollari (289 miljoni euro) võrra rikkamaks. Lisaks saavad nad 23,1 miljonit Facebooki aktsiat.

Sotsiaalvõrgustiku tegevjuhi väitel on nad viimastel aastal keskendunud mobiilirakenduste arendamisele. Kuigi Zuckerberg leiab, et neil on selles valdkonnas veel palju saavutada on praegu käes aeg, kus nad saavad hakata keskenduma uutele platvormidele.

Oculus VR on senimaani keskendunud virtuaalreaalsuse prillide Oculus Rift arendamisele (ülaloleval fotol).

Prillid said populaarseks, kui need paisati ühisrahastussaidile Kickstarter, kus toetati projekti 2,4 miljoni dollariga.

Pärast esimese prillipaari tootmist on firma jätkanud veelgi paremate arendamist. Senimaani on Oculus saadaval vaid arendajatele ehk prillid ei ole veel vabamüügis.

Oculuse populaarsus jäi silma ka Zuckerbergile, kes rõhutab, et prillide tootmist ega arendust ei kavatse Facebook lõpetada. Lisaks mängudele soovib Facebook Oculuse kasutuskogemust laiendada.

Seotud lood:

Zuckerbergi blogipostituse kohaselt on Facebooki missioon teha maailm veelgi avatumaks ning ühendatumaks.

Oculus VR jätkab praeguse tegevjuhi ning töötajatega Facebooki tütarettevõttena.

Loe ka Fortes ilmunud hiljutist lugu, kuidas Sony esitles mängukonsooli PlayStation 4 lisaseadmena virtuaalreaalsus-prille.