Elon Musk jagas esimest pilti The Boring Company poolt Los Angelesi alla kaevatud tunnelist

 (8)
Elon Musk jagas esimest pilti The Boring Company poolt Los Angelesi alla kaevatud tunnelist
Ekraanitõmmis/Instagram/Elon Musk

Muski kahemõttelise nimega tunneliettevõte The Boring Company (tähendab nii igavat kui puurimisettevõtet) on juba paar kuud SpaceXi peakorteri all ja mujalgi Los Angelesi Hawthorne`i eeslinnas katsekaevamisi teinud.

Linnavalitsus andis Muski firmale augustis loa töid teha, nüüd aga on mees esimest korda tõmmanud saladuskatte sellelt, missugune kätetöö välja näeb. Nagu The Verge kirjutab, on tulemus üsna sarnane sellele, millisena Musk tunnelisüsteemi kontseptvideos demonstreeris.

Põhimõtteliselt on tegu alternatiiviga linnaliiklusele. Tunnelites veetaks elektrilisi kelke meenutavatel platvormidel autosid ja reisijatekapsleid punktist A punkti B, kus need siis taas tõstukitega maapinnale toodaks. Asja laiem mõte on vähendada ummikuid ja reisimiseks kuluvat aega, pisut meenutab see ka Muski enda väljamõeldud hyperloopi kontsepti. Erinevalt hyperloopist, mille arendamisega tegelevad aga eeskätt teised ettevõtted, on tunnelisüsteemi puhul Musk ka oma ettevõttega asjaga tegelema hakkanud.

Oma instagrami kontole postitatud pildi juures kirjeldab Musk seda Los Angelesi all olevat tunnelilõiku ja ütleb, et sellel on umbes iga pooleteise kilomeetri tagant väljumisrambid.