Ei maksa pidevalt Internet Explorer 9 mustata!

 (25)
Ei maksa pidevalt Internet Explorer 9 mustata!
Foto: ekraanitõmmis rakendusest---

Tehnoloogiasektoris pole ju kunagi olnud 100% standardite järgimist, kui pole tegemist just primitiivse standardiga! Neid tuleb järgida mõistlikkuse piires ning teemaga seotud ringkond peab leidma mõistliku ühisosa.

Forte avaldas 16. veebruaril Mozilla töötaja arvamusloo sellest, kuidas Internet Explorer 9 ei saa standarditele vastavuse ja reaalsete testide põhjal (canius, htmltest) ikka tänapäevaseks brauseriks lugeda.

Kui tahate üle lugeda, leiate algse loo siit.

Sellele lisatud kommentaaride põhjal võib aga öelda, et lugejad pole Internet Explorer 9 mustamisega nõus, ja brauseri "tänapäevasus" on üsna kahtlane kvaliteet.

kaak: "Jälle teeb Firefox IE'd maha, olles teisejärguline ja kehvem brauser. IE9 on HTML5 renderduses kordi ja kordi kiirem, Firefox aga kõige mahajäänum. Chrome, Safari ja Opera on ka Firefoxist paremad. IE9 on pigem tippu kuuluv ja Firefox põhja kuuluv."

asdf: "Tavakasutajat ei morjenda see standarditele mittevastavus karvavõrdki. Arendajal on elu natuke raskem, kuid loll on see arendaja, kes IE jaoks oma lehe "standardeid" ei kohendaks."

plärakas: "HTML5 üle pole mõtet lokku lüüa, see pole veel valmiski ja jõustub ka parimate eelduste järgi 2014. Reaalselt lähevad erinevad tootjad enne seda mingi totaka standardi üle tülli (meenutame videostandardit) ja HTML5 jõustub standardina heal juhul 2025. Selleks ajaks on väljas ka Firefox 4 Beta 992, mis on lootuste järgi viimane beeta enne päris 4 ilmumist." (lõpp on muidugi nali)

Seotud lood:

Justin: "IE9 on väga ilus ja kiire, HTML5 jookseb perfektselt ja muidu ka mõnus brauser. Ka ID teenused töötavad korralikult. Kuid brauserivalik on siiski täiesti maitse asi. Ise kasutan näiteks Operat."

Viie hulgas: "Tehnoloogiasektoris pole ju kunagi olnud 100% standardite järgimist, kui pole tegemist just primitiivse standardiga! Neid tuleb järgida mõistlikkuse piires ning teemaga seotud ringkond peab leidma mõistliku ühisosa. Vaid üsna piiratud isikud võivad seada eesmärgiks üha suurema standardi järgimisprotsendi saavutamise! See nagu rohkem selline "võid kindel olla" mentaliteet, et arvude taga mõistlikkust ei osata näha, on vaid mantra mingist mõttetust numbrist!"

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.