Eestis on nüüd võimalus Wifi võrgus kõnesid teha

 (43)
Mobiiltelefoniga helistamine
Mobiiltelefoniga helistamineFoto: Tanel Meos

Samsung Galaxy S9 ja S9+ on esimesed nutitelefonid, millega saab Eestis teha VoWiFi kõnesid ehk helistada WiFi võrgu toel.

Aprillis uue tarkvarauuenduse saanud Samsung Galaxy S9-seeria mudelid võimaldavad nüüd Telia klientidele VoWifi teenust. Hetkel on need telefonid ainukesed VoWifi funktsiooniga telefonid Eesti turul.

VoWifi võimaldab teha nutitelefoniga kõnesid traadita interneti ehk WiFi võrgus, laiendades niimoodi mobiilikõnede „leviala“ ning pakkudes teatud juhtudel siseruumides ka paremat kõnekvaliteeti.

WiFi kõnede tegemiseks peab kasutajal olema VoWiFi toega nutitelefon, mis on varustatud telefonitootja kõige värskema tarkvaraga ning seadmes peab olema aktiveeritud Telia VoLTE ja VoWiFi kõneteenus. Samuti on vaja teenus telefoni sätetes sisse lülitada.

Wi-Fi kõned on vaja telefoni sätetest sisse lülitada Kuvatõmmis: Telia
Seotud lood:

Varasemalt said Telia kliendid lisaks tavakõnedele kasutada VoLTE teenust ehk mobiilset kõnesidet 4G võrgus. Nüüd kasutab telefon emba-kumba: kui hoones pole näiteks mobiililevi VoLTE kõne tegemiseks piisavalt tugev, valib telefon helistamiseks saadaoleva WiFi võrgu. WiFi levialast väljudes liigub aga kõne sujuvalt üle 4G mobiilivõrku.

Telia tehnoloogiajuhi kinnitusel jõuab VoWiFi lahendus Telia klientideni järk-järgult, vastavalt telefonitootjate tarkavarauuendustele. Lähiajal peaks jõudma tarkvarauuendus ka Huawei Mate 20 Pro ja Samsung Galaxy S10-seeria mudelitele ning aegamööda täieneb VoWiFi toega mudelite valik veelgi.

Telia VoWiFi teenusega liitumine eraldi midagi ei maksa. Samuti ei erista Telia VoWiFi kõnesid teistest mobiilikõnedest – kõnede tasustamine toimub samal põhimõttel nagu „tavaliste“ mobiilikõnede puhul, vastavalt kliendi poolt valitud kõnepaketi tingimustele.

Telia võrgus moodustab VoLTE ehk 4G kõneside täna juba enam kui kolmandiku kogu mobiilse kõneside mahust ning VoLTE kõnesid kasutab juba 200 000 klienti.

Elisa on lubanud enda klientidele VoWifi teenust 2019. aasta esimesel poolel.