Eestimaalased on jaanuarist septembrini ostnud üle 36 000 tahvelarvuti

 (3)
Markus Edvardi Mälgand
Markus Edvardi MälgandFoto: Karin Kaljuläte

Turu-uuringufirma GfK Retail and Technology andmetel on Eestis tänavu septembri lõpu seisuga kaubaks läinud 36 400 uut tahvelarvutit, mille koguväärtus on 10,1 miljoni eurot.

See tähendab stabiilselt ca 4000 tahvelarvutit kuus.

Tele2 müügi- ja turundusdirektori Kristjan Seema sõnul on inimestel terves maailmas käes juba miljard tahvelarvutit, kuid tänavu on müüginumbrid mullusele alla jäänud.

"Tahvelarvutitega konkureerivad järjest suuremate mõõtmetega nutitelefonid ja ultraõhukesed sülearvutid. Samuti on tahvelarvuti kasutusiga telefonist pikem ja neid vahetatakse seetõttu harvem," kirjeldas ta üldist turutrendi.

"Tahvelarvutid on küll järjest õhemad ja kiiremad, kuid tootjad otsivad üksteise võidu uut arenguhüpet. Oodata on rohkem tahvel- ja sülearvuti hübriidmudeleid. Samuti arendatakse ka volditavaid tahvelarvuteid, kuid selle tehnoloogiaga läheb veel aega," lisas Seema.

GFK statistika kohaselt eelistavad eestimaalased suure ekraaniga tahvelarvuteid. Näiteks moodustasid 9-tollise või suurema ekraaniga tahvelarvutid 2/3 septembris müüdud seadmetest.

Septembris müüdud tahvelarvutitest olid 87 protsenti Androidiga ja 63 protsenti 4G võimekusega.