Eestikeelseid e-raamatuid laetakse iTunesist alla üle 500 korra nädalas

 (5)
Eestikeelseid e-raamatuid laetakse iTunesist alla üle 500 korra nädalas
Foto: Digira

Apple'i meediafailide vahendus- ja tarbimiskeskkonnast iTunes, mis avanes Eesti müüjatele oktoobris, laeti eelmisel nädalal alla üle 500 eestikeelse e-raamatu. Suurim menukaup on tasuta e-raamatud, mille on koostöös Eesti Kirjandusmuuseumi ja Tartu Oskar Lutsu nimelise linnaraamatukoguga välja andnud e-kirjastus Digira.

"Trend on selgelt kasvav," kommenteeris Digira tegevjuht Mihkel Nummert. "Ausalt öeldes ei osanud me sellist huvi prognoosidagi, meie jaoks on need esimesed nädalad üllatavad olnud, ja huvi vaibumist ei ole kusagilt näha, vastupidi, iga uus nädal toob uue rekordi.

Tasulisi raamatuid, mida Digiral on iTunesis 40 ümber, ostetakse kah, aga põhihuvi on tasuta digiraamatute vastu. See on ka arusaadav, sest eestikeelsete e-raamatute jaoks ei ole seni olemas Project Gutenbergi-sarnast keskkonda, kust igaüks saaks tasuta klassikuid lugeda. Nagu näha, nõudlust oleks, kui vaid keegi need raamatud valmis teeks ja saadavaks muudaks."

Nummerti sõnul on üllatav ka see, et 95% allalaadimisi läheb Eestisse. "Kui iTunesiga alustasime, oletasime, et see kanal võiks olla atraktiivne eelkõige oma globaalsuse tõttu ja meelitada eestikeelseid e-raamatuid ostma ka neid huvilisi, kes kas ei leia Eesti raamatupoodide lehekülgi üles või kellel puuduvad seal ostmiseks maksevõimalused, aga tuleb välja, et ka väga paljud Eesti inimesed kasutavad meediafailide hankimiseks just iTunesi."

Seotud lood:

"Eks see näitab, et riigi- ja muudest säärastest piiridest olulisem on tänapäeval tulemuslik turundamine - inimene ostab e-raamatu sealt, kus seda talle kõige aktiivsemalt pakutakse, ja ei ole mingit vahet, millises maailmajaos see pood juhtumisi registreeritud on," lisas Nummert. “Tegeleme aktiivselt ka muudesse ülemaailmselt levinud keskkondadesse jõudmisega, kogemus iTunesiga on igatahes positiivne.”

iTunes on peamiselt muusika- ja videofaile ning rakendusi müüv keskkond, mis alustas e-raamatute müümist 2010. aastal ja on selles vallas praegu maailmas Amazoni ja Barnes & Noble'i järel kolmandal kohal. iTunesis on saadaval hinnanguliselt 300 000 e-raamatut.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Tehnotropid