Eesti võib koroonajälgimise äpi saada mai lõpuks

 (21)
Cuber app
Cuber appFoto: Andres Putting

Sotsiaalministeeriumi eestvedamisel on asunud Eestile koroonajälgimise äppi looma üheksast ettevõttest koosnev konsortsium, mis loodab rakenduse valmis saada mai lõpuks.

Lisaks sotsiaalministeeriumi esindajatele on konsortsiumi liikmeteks ettevõtted Bytelogics, Cybernetica, Fujitsu Estonia, Guardtime, Icefire, Iglu, Mobi Lab, Mooncascade ja Velvet, kirjutab portaal Geenius.

Sarnaselt kuigi teiste maailma sarnastele äppidele annab see võimaluse saada kiiresti teada, kas inimene on olnud lähikontaktis COVID-19 haigusse nakatunuga. Riiklik äpp kasutab Google'i ja Apple'i loodavat rakendusliidest.

Ministeeriumi e-teenuste arengu ja innovatsiooni valdkonnas töötav Priit Tohver märkis, et täpsemad detailid on väljatöötamisel, ent rakenduses nähakse enamat kui ajutist lahendust.

Loe täispikka artiklit portaalis Geenius.

Prantsusmaa teatas äsja, et käivitab oma koroonaäpi 11. mail. Suurbritannia äpp aga sai just täna avaldamisküpseks, kirjutab BBC.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!