Eesti idufirmad tegid viimase kuue aasta kõige kehvema tulemuse

 (14)
Eesti idufirmad tegid viimase kuue aasta kõige kehvema tulemuse
ekraanitõmmis (deekit.com)

Eesti idufirmad on selle aasta esimese kolme kuu ehk esimese kvartaliga saanud 3,1 miljoni euro väärtuses investeeringuid, mis on viimase kuue aasta kõige kehvem tulemus.

Eelmise aasta esimese kolme kuuga jooksul suutsid Eesti idufirmad investoritelt koguda pea 12,5 miljonit eurot, 2015. aastal üle 54 miljoni euro ning 2014. aastal üle 9 miljoni euro, kirjutab Geenius.ee.

Nii väike oli kaasatud investeeringute summa viimati 2011. aastal, mil Eesti idufirmad said 2,75 miljoni euro ulatuses investeeringuid.

Ka Eesti idufirmade arv, mis aasta esimese kolme kuuga investeeringuid on saanud, on tänavu eelmistest aastatest tunduvalt väiksem. Tänavu on raha tõstnud kolm Eesti idufirmat: Deekit (400 000 eurot), Investly (700 000 eurot) ning Funderbeam (2 miljonit eurot).

Eelmisel aastal oli samal ajal investeeringutest teada andnud 15 idufirmat, 2015. aastal 8 idufirmat ning 2014. aastal 9 idufirmat. Kolm raha tõstnud idufirmat esimese kvartali jooksul on kõige kehvem tulemus alates 2010. aastast, mil investeeringuid sai vaid üks firma.

Loe Geeniusest mida arvavad investeeringute vähenemisest Eesti äriingleid koondava EstBANi tegevjuhi Heidi Kakko ja Taxify Kaasasutaja Martin Villig