Eesti elanikud hakkavad Eesti telekanaleid nägema kõikjal Euroopa Liidus ilma piiranguteta

 (31)
Eesti elanikud hakkavad Eesti telekanaleid nägema kõikjal Euroopa Liidus ilma piiranguteta
Foto: tootja

Käesoleva nädala lõpus, 1. aprillil jõustuv Euroopa Liidu määrus kaotab geobloki ja teeb Eesti elanikele võimalikuks Eesti telekanalite vaatamise kõikides EL-i riikides.

Määrus kaotab geobloki ning muudab võimalikuks kogu digitaalse sisu "kaasaskantavuse", tänu millele saab Eestis soetatud filme, teleseriaale, e-raamatuid, audioraamatuid ja videomänge edaspidi vaadata-kasutada ka kõikides teistes Euroopa Liidu liikmesriikides.

„Määruse järgi saab klient kasutada täpselt sedasama sisu ja funktsionaalsust, mida koduturulgi,“ ütleb Elisa juhatuse liige Andrus Hiiepuu. „Uued ja kaasaegsed TV-teenused võimaldavad teenust kasutada lisaks TV-ekraanile ka mobiiliäpiga või veebis. Lihtsamalt öeldes avaneb võimalus vaadata oma lemmiksaateid tahvelarvutist või nutitelefonist.“

Lisavõimalusena on Elisa Elamus üle õhu teenuse kasutajatel võimalik reisile kaasa võtta ka oma digiboks. „Kui see näiteks ühendada hotellis teleriga ja lülitada boks wifi abil internetti, saab vaadata telerit nii nagu kodus – jälgida telekanalite saateid otse või vaadata ajas järele,“ sõnas Hiiepuu.