E-maksuametiga on tõrkeid, deklaratsioone ei pruugi saada esitada

 (36)
e-maksuamet
E-maksuametFoto: Andres Putting

Delfi lugejad on teada andnud, et täna on häiritud nende ligipääs Maksu- ja Tolliameti (MTA) e-teenindusesse ning seega ka tulu- ja sotsiaalmaksudeklaratsiooni (TSD) esitamine, mille tähtaeg on täna.

Probleemi kinnitavad nii MTA esindaja kui ka e-MTA koduleht. "Kuigi iseteeninduskeskkonna töö toimib, siis on e-MTAsse sisenemisel ja deklaratsioonide esitamisel esinenud mõningaseid häireid," ütles Maksu- ja Tolliameti pressiesindaja Kaia-Liisa Tabri.

Mis puudutab tulu- ja sotsiaalmaksudeklaratsiooni esitamise tähtaega, siis suhtub MTA esinevate tõrgete tõttu hilinevatesse deklaratsioonidesse mõistvalt. "Lõunase seisuga on ligikaudu 70 000 ehk kaks kolmandikku oodatavatest TSD-dest esitatud, kuid seoses tõrgete esinemisega suhtume mõistvalt, kui TSD seekord esitada hilinemisega. Soovitame siiski võimalusel tasuda maksud internetipangas tänase päeva jooksul ning deklaratsiooni esitada hiljem järele," ütles Tabri.

Maksu- ja Tolliameti pressiesindaja sõnul on tekkinud tõrked seotud e-MTA keskkonna hiljutise uuendamisega. "Keskkond vajab veel jätkutöid püsiva töökindluse tagamiseks," selgitas Tabri.