Eesti digitaaltelevisioonile ülemineku valitsuskomisjoni juhi Jüri Pihel sõnul on digi-tv vaatajate arvu kasv suurendanud vajadust lihtsa ja tavakasutajale arusaadava digi-tv info järele.

„Kuigi digiboksidel on kaasas eestikeelsed juhendid ning paljudes neist on ka eestikeelne tarkvara, jäädakse vahel hätta digi-tv pildi telerile ettesaamisega, olgu siis põhjuseks vale tüüpi antenn, ajahambast räsitud antennikaabel või antenni vale suund,“ lausus Pihel.

„Abitelefonilt saab küsida esmast infot, mida digitaaltelevisiooni vaatamiseks teha tuleb. Lisaks abitelefonile avame peagi ka digilevi kohta nõu andva veebilehe ning hakkame elektroonikapoodides tasuta jagama paberkandjal digilevi juhendeid.“

Abitelefonile 17101 saab helistada kõigilt Eesti laua- ja mobiiltelefonidelt ning see on helistajale sama minutihinnaga kui kõne tavatelefonivõrku. Paberkandjal digilevi juhendeid saab müügikohtades levitamiseks tellida e-posti aadressil digilevi@mkm.ee.

Kui analoogformaadis levib õhu kaudu kolm kodumaist telekanalit, siis digilevis on praegu tasuta nähtavad ühtekokku 7 Eesti telekanalit: ETV, ETV2, Kanal 2, TV3, Kanal 11, TV6 ja Kalev Sport.

Tasuta kanalite vastuvõtuks ei ole vaja liituda ühegi teenusepakkujaga, seda tuleb teha vaid juhul, kui soovitakse lisaks vaadata ka rahvusvahelisi ja kodumaiseid tasulisi kanaleid.

Tavalise katuseantenniga telepilti vaataval inimesel tuleb digitaaltelevisiooni nägemiseks osta või rentida digiboks, telerit välja vahetada ei ole vaja. Digiboks ühendatakse vastavalt seadme kasutusjuhendile antennikaabli ja teleri vahele. Eesti telekanalite digitaalseks vastuvõtuks sobivad seadmed on varustatud Digilevi märkidega, et neid oleks lihtne üles leida. Kui müüdaval seadmel see märk puudub, ei pruugi see Eesti telekanalite digitaalseks vastuvõtuks sobida. Digibokse ja digitelereid saab osta või rentida elektroonikapoodidest või teenusepakkujate esindustest.

Lisaks eestikeelsetele teleprogrammidele toob kaasaegne digi-tv levivõrk tavalise katuseantenni kaudu vaatajateni ka välismaiseid telekanaleid, mida seni ainult kaabeltelevisiooni või satelliit-tv vahendusel vaadata sai. Tänavu novembris laienes tavaantenniga vaadatava digitaaltelevisiooni leviala kõikjale üle kogu Eesti territooriumi.

Eesti üleminek digitelevisioonile lõppeb kahe aasta pärast 1. juulil 2010, kui õhu kaudu leviv analoogtelevisioon välja lülitatakse. Kaabeltelevisiooni ja satelliit-televisiooni vaatajaid Eesti üleminek digitaaltelevisioonile tehnilises mõttes ei puuduta.