Pärast pikki aastaid kasvamist ning filmikaamerate tootmist tehti julge samm digiajastu poole, kirjutab Photopointi ajaveeb.

1990ndate keskel, kui filmikaamerad olid ainuke valik tavakasutajale pildistamiseks, tuli Canon välja enda esimese professionaalse digikerega EOS DCS 3. Start digikaamerate ajastule oli antud.

Alates sellest hetkest on Canoni vabrikust lahkunud üle 250 miljoni digikaamera. Nende hulgas nii kompakte, hübriide kui ka peegelkaameraid.

Digiajastu algusaastad venisid, kuid olid paljutõotavad. Esimene suurem kasv tekkis aastal 1996, mil esitleti esimest digitaalset kompaktkaamerat.

Tänapäeval võib-olla seebikarbiks nimetatav Powershot 600 oli oma 0,5-megapikslise CCD-sensori ning funktsiooniga live view tõeline hittoode ja fotokaamerate kuningas.

Tooteseeria jätkas kasvamist ning nüüdseks on Canonil terve pikk rida Powershot kompaktkaameraid.

Vahetatavate objektiividega digipeeglite turg oli neil aegadel suunitletud pigem enamjaolt professionaalidele. Probleemi lahendamiseks tuli Canon aastal 2003 välja Rebel-seeria kaameratega (EOS 500) tuues peegelkaamerad massidesse.

Rebel-seeria oli kompaktne, kerge ja väga kasutajasõbralik kaamera. Sellest hetkest alates on Canon jahtinud parimat pildikvaliteeti turul.

Motivatsioon olla parim on hoidnud Canonit aastaid liidripositsioonil ning tänu sellele saab 36 miljardi dollariga kasumis olev Canon tähistada juba 11. aastat kõige suurema osakaalu hoidmist vahetatavate objektiividega digikaamerate turul.

Kõik need numbrid ja faktid on mõtlemapanevad, kuid mööda ei saa vaadata sellest, kuhu on Canon jõudnud kõigest 13 aastaga digiturul.