Belkini WeMo: lihtne ja nutikas koduautomaatika

 (1)
Belkini WeMo: lihtne ja nutikas koduautomaatika
Foto: Belkin

Kodu automatiseerimine on alatihti kahe teraga mõõk. Jah, ühest küljest on äärmiselt tore, kui nii kardinaid kui ka garaažiust on võimalik ühe või paari nupuvajutusega liigutada. Teisalt aga on niisuguse sensoritest ja lülititest koosneva süsteemi paigaldamine juba valminud majale üldjuhul keeruline ja aeganõudev (kuid mitte võimatu) protsess.

Erinevate iPodi, iPhone'i ja iPadi vidinate meisterdamisega endale nime teinud Belkin on otsustanud haarata härjal sarvist ning tulemuseks on WeMo — kaugjuhtimissüsteem, mille paigaldamine ning laiendamine on lihtsamast lihtsam, vahendab Kahvel.ee.

Käesoleval hetkel leiab ettevõtte kodulehelt kaks toodet: lüliti ning liikumissensori.

Neist esimene on tõenäoliselt kõige mõistetavam — traadita internetiühendusega varustatud lüliti käib elektroonikaseadme ja pistikupesa vahele ning kasutajal tekib seeläbi võimalus oma kodutehnikat spetsiaalse nutitelefoni rakendusega kas sisse või välja lülitada.

Liikumissensori saab programmeerida aga vastavalt oma vajadustele. Näiteks ühe stsenaariumi kohaselt oskab WeMo lülitada televiisori välja siis, kui lapsed on elutoast lahkunud.

Lisaks plaanib ettevõte õige pea turule tuua ka samasse tooteseeriasse kuuluva beebimonitori, garaažiukse avaja ning ukseluku.

Et WeMo pole veel müügile jõudnud ning osad lisaseadmedki ootavad viimast lihvi, ei kohuta meid toote reklaamfotod, millelt nähtub üksnes ameerika tüüpi seinakontakt. Tõenäoliselt näeme õige pea ka Euroopa turule mõeldud versiooni WeMost ning ühtlasi saame teada, kui palju hakkab maksma süsteem, mille hind Ühendriikides jääb 50 ja 100 dollari vahele.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!